Grzegorz Długi z klubu Kukiz;15 bardzo negatywnie ocenił zmianę prawa farmaceutycznego do jakiej doszło w piątek.

Poseł Długi z Kukiz’15 stwierdził mówiąc o debacie: W tym czasie moglibyśmy naprawdę jakąś dyskusję podjąć na tematy ważne. Przykryliśmy tą dyskusją, to co się stało naprawdę karczemnego, czyli nowe prawo farmaceutyczne.Do ludzi to może dotrze za rok, jak zobaczą dlaczego tak wszystko zdrożało w aptekach.

CZYTAJ TAKŻE: Sejm odrzucił wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności

Dodatkowo w rozmowie z onet.pl wskazywał: To była idealna okazja, by jedni przemówili do swojego elektoratu, a drudzy do swojego. Mieliśmy cudowną sytuację, kiedy PO-PiS działał w 100 proc.– powiedział poseł. PiS był szczęśliwy z tego, że ten wniosek był procedowany. Dzięki temu mógł w sposób spokojny i otwarty pokazywać swoje osiągnięcia– dodał poseł ruchu Kukiz’15.

Uchwalona nowelizacja prawa farmaceutycznego, zakłada, że prawo otwierania nowych aptek uzyskają tylko farmaceuci. Wprowadzi ono również ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek.

kresy.pl / dziennik.pl / onet.pl / polsatnews.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz