Mimo, że Paweł Kukiz podpisał umowę z Polskim Stronnictwem Ludowym o starcie z list tworzonych przez komitet wyborczy tej partii, sondaż wskazuje, że ciągle są obywatele chcący głosować na Kukiz ’15.

Według najnowszego sondażu pracowni Kantar wybory pewnie wygrałaby partia rządząca. Na PiS i jego partie satelickie głos oddać chciało 38 proc. respondentów gotowych go głosowania. Główna partia opozycyjna – Platforma Obywatelska znalazła się pod względem poparcia daleko w tyle. Zagłosować chciało na nią 26 proc. pytanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Koalicję lewicowych partii startujących pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej preferowało 10 proc. respondentów. 6 proc. chciało poprzeć Kukiz ’15 mimo, że w chwili przeprowadzania sondażu wiadomo już było, że jego lider Paweł Kukiz podpisał umowę z Polskim Stronnictwem Ludowym o starcie z list komitetu stworzonego przez tą partię pod nazwą Koalicji Polskiej. Tymczasem właśnie ten komitet wybrało mniej, bo tylko 5 proc. respodentów.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Poparcie niższe od progu wybroczego uzyskała Konfederacja Wolność i Niepodległość tworzona przez działaczy Ruchu Narodowego, aktywistów nieformalnego ugrupowania Wolność i środowisko Grzegorza Brauna. W sondażu poparło ją 3 proc. badanych.

12 proc. chętnych do głosowania nie potrafiło wymienić partii na jaką chce oddać glos.

Chęć głosowania wyraziło 63 proc. spośród wszystkich badanych. Sondaż przeprowadzono w dniach 9-14 sierpnia 2019 r.

fakty.interia.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Wciąż nie dowierzam, ale coraz mniej… może jednak te sondaże i wyniki wyborcze nie sa fałszowane? Były by to jeszcze gorsze perspektywy dla Narodu Polskiego, bo wychodziło by na to, że jest nas Polaków może ze 2 miliony… (licząc dzieci), a reszta to polskojęzyczni europejczycy.