Mimo, że Paweł Kukiz podpisał umowę z Polskim Stronnictwem Ludowym o starcie z list tworzonych przez komitet wyborczy tej partii, sondaż wskazuje, że ciągle są obywatele chcący głosować na Kukiz ’15.

Według najnowszego sondażu pracowni Kantar wybory pewnie wygrałaby partia rządząca. Na PiS i jego partie satelickie głos oddać chciało 38 proc. respondentów gotowych go głosowania. Główna partia opozycyjna – Platforma Obywatelska znalazła się pod względem poparcia daleko w tyle. Zagłosować chciało na nią 26 proc. pytanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Koalicję lewicowych partii startujących pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej preferowało 10 proc. respondentów. 6 proc. chciało poprzeć Kukiz ’15 mimo, że w chwili przeprowadzania sondażu wiadomo już było, że jego lider Paweł Kukiz podpisał umowę z Polskim Stronnictwem Ludowym o starcie z list komitetu stworzonego przez tą partię pod nazwą Koalicji Polskiej. Tymczasem właśnie ten komitet wybrało mniej, bo tylko 5 proc. respodentów.

Poparcie niższe od progu wybroczego uzyskała Konfederacja Wolność i Niepodległość tworzona przez działaczy Ruchu Narodowego, aktywistów nieformalnego ugrupowania Wolność i środowisko Grzegorza Brauna. W sondażu poparło ją 3 proc. badanych.

12 proc. chętnych do głosowania nie potrafiło wymienić partii na jaką chce oddać glos.

Chęć głosowania wyraziło 63 proc. spośród wszystkich badanych. Sondaż przeprowadzono w dniach 9-14 sierpnia 2019 r.

fakty.interia.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Wciąż nie dowierzam, ale coraz mniej… może jednak te sondaże i wyniki wyborcze nie sa fałszowane? Były by to jeszcze gorsze perspektywy dla Narodu Polskiego, bo wychodziło by na to, że jest nas Polaków może ze 2 miliony… (licząc dzieci), a reszta to polskojęzyczni europejczycy.