Kukiz oficjalnie dołącza do koalicji PSL

Paweł Kukiz podpisał w Polskim Stronnictwem Ludowym trzy porozumienia na podstawie których dołączył do sformowanej wokół tej partii koalicji.

„Podpisaliśmy w ramach Koalicji Polskiej pomiędzy PSL a Kukiz’15 porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu RP w 2019 roku” – poinformował Paweł Kukiz w czasie konferencji prasowej na której wystąpił wspólnie z działaczami Polskiego Stronnictwa Ludowego, w tym z jego szefem Władysławem Kosiniakiem Kamyszem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Wspólnie doprowadzimy do tego, że powstanie w Polsce opcja centrowa, która skończy z partyjniactwem i która doprowadzi do budowy prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego, gdzie wszyscy żyjemy w zgodzie, naprawdę się szanujemy i światopoglądy są zepchnięte na trzeci plan, a liczy się przyzwoitość” – zadeklarował Kukiz.

Jak tłumaczył podpisał z PSL trzy umowy programowe – pakiet obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny. W ramach tego pierwszego Kukiz po raz kolejny proponuje wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych przynajmniej w odniesieniu do wyboru części składu Sejmu, a także głosowanie przez internet, możliwość odwołania posła w trakcie trwania jego kadencji i konsultowanie projektów ustaw przez internet.

Pakiet gospodarczy zakłada dobrowolność w opłacie składek ZUS przed przedsiębiorców i całkowite zwolnienie seniorów z obowiązku opłacania podatku dochodowego od emerytur i rent. Dodatkowo, koalicja skupiona wokół PSL miałaby popierać projekt ustawy antykorupcyjnej stworzony przez środowisko Kukiza.

Kukiz zwrócił się w czasie konferencji do Kosiniaka-Kamysza – „Dziękuję Władysław, że te postulaty zostały przez naszych partnerów zostały zaakceptowane”.

Szef PSL odpowiedział – „Łączy nas wspólnota programowa, ideowa, wspólnota wartości” i zadeklarował, że wspólnie z Pawłem Kukizem buduje „racjonalne centrum”.

Czytaj także: Konfederacja zaprezentowała tezy programowe na wybory do parlamentu [+VIDEO]

polsatnews.pl/wpolityce.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz