Poroszenko uderza wyborcę i chwyta go za nos [+VIDEO]

W sieci pojawiło się kolejne nagranie z osobliwym zachowaniem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki podczas spotkania z wyborcami.

Nagranie zostało zamieszczone w sieci przez dziennikarkę Tatianę Wysocką, która wcześniej upubliczniła inny film z urzędującym prezydentem Ukrainy. Na nowym nagraniu widać, jak Petro Poroszenko wita się z ludźmi podczas spotkania wyborczego, najpewniej w Zaporożu. W pewnym momencie zatrzymuje się przed jednym z mężczyzn, który coś do niego mówi i kładzie mu rękę na ramieniu. Po chwili uderza go (względnie silnie klepie) w ramię, a zaraz potem chwyta palcami za nos. Następnie odwraca się i uśmiechnięty idzie dalej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Ukraińskie media, które zwróciły na to uwagę nie wyjaśniają, co było przyczyną takiego zachowania prezydenta Poroszenki ani co takiego mówił mu nieznany mężczyzna.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wysocka komentując zachowanie ukraińskiego prezydenta napisała m.in.:

„To [nagranie] zaskoczyło mnie jeszcze bardziej, niż to pierwsze, bo świadczy o tym, że brak szacunku do ludzi ze strony prezydenta jest zjawiskiem systematycznym”.

To nie pierwsze osobliwe zachowanie Poroszenki podczas spotkań z wyborcami. W czasie wiecu wyborczego prezydent Ukrainy gwałtownie zerwał czapkę z głowy młodej kobiety stojącej w tłumie obok którego przechodził. Incydent wywołał komentarze w ukraińskich mediach.

Nagranie świadczy o tym, że dziewczyna krzyczała coś do prezydenta zanim ten w gniewie ściągnął jej czapkę. Okrzyk jest mało zrozumiały a sama autorka nagrania w opisie również nie może jednoznacznie określić jaka była treść okrzyku dziewczyny, ale przypuszcza iż dotyczyło ono Anatolija Hrycenko, opozycyjnego polityka, byłego ministra obrony i kontrkandydata Poroszenki. Według komentujących pytanie miało brzmieć: „dlaczego wy prześladujecie Hrycenkę?”. Inni twierdzą jednak, że pytanie, które tak zdenerwowało Poroszenko brzmiało: „dlaczego wy prześladujecie Anatolija Szarija” i odnosiło się do znanego wlogera.

Parę dni wcześniej, podczas wizyty w Krystynpolu (ob. Czerwonograd) w obwodzie lwowskim poirytowany Poroszenko wyrwał z rąk mężczyzny pytającego go o długi lokalnych kopalń względem górników telefon, którym nagrywał spotkanie. Później ze sceny odpowiedział jednej z osób, która kierowała w jego stronę głośne komentarze: „Z ciebie taki górnik, jak ze mnie baletnica!”.

Wybory prezydenckie odbędą się na Ukrainie 31 marca. Petro Poroszenko zdołał odbudować swoją pozycję w sondażach i jest obecnie jednym z trzech najwyżej notowanych kandydatów. Jego głównymi konkurentami są aktor i komik Władimir Zielenskij oraz była premier, szefowa partii Batkiwszczina Julia Tymoszenko. Według ostatnich sondaży, Zielenskij ponownie zajmuje pierwsze miejsce, przed Tymoszenko i Poroszenką.

Facebook.com / Unian/ vgolos.com.ua / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz