Poroszenko zerwał czapkę z głowy wyborcy [+VIDEO]

W czasie wiecu wyborczego prezydent Ukrainy gwałtownie zerwał czapkę z głowy młodej kobiety stojącej w tłumie obok którego przechodził. Incydent wywołał komentarze w ukraińskich mediach.

Do incydentu doszło w czasie wiecu wyborczego w Zaporożu. Petro Poroszenko przechodził obok tłumu wyborców. Z niektórymi z nich wymieniał uścisk dłoni. Na nagraniu widać jednak także, że w stosunku do młodej kobiety zachował się całkiem inaczej. Gwałtownym ruchem prezydent Ukrainy zerwał jej z głowy czapkę. Nagranie zamieszczone zostało na portalu Youtube przez Tatianę Wysocką. Znalazło się w środę między innymi na stronie ukraińskiej agencji informacyjnej UNIAN.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Nagranie świadczy o tym, że dziewczyna krzyczała coś do prezydenta zanim ten w gniewie ściągnął jej czapkę. Okrzyk jest mało zrozumiały a sama autorka nagrania w opisie również nie może jednoznacznie określić jaka była treść okrzyku dziewczyny, ale przypuszcza iż dotyczyło ono Anatolija Hrycenko, opozycyjnego polityka, byłego ministra obrony i kontrkandydata Poroszenki. Według komentujących pytanie miało brzmieć: „dlaczego wy prześladujecie Hrycenkę?”. Inni twierdzą jednak, że pytanie, które tak zdenerwowało Poroszenko brzmiało: „dlaczego wy prześladujecie Anatolija Szarija” i odnosiło się do znanego wlogera, który objęty postępowaniem karnym na Ukrainie w 2012 roku uciekł przez Moskwę do Holandii, po czym otrzymał azyl w UE i zezwolenie na stały pobyt na Litwie na okres 5 lat. Sam prezydent, ani nikt z jego sztabu, nie skomentował jak dotychczas incydentu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wybory prezydenckie odbędą się na Ukrainie 31 marca. Petro Poroszenko zdołał odbudować swoją pozycję w sondażach i jest obecnie jednym z trzech najwyżej notowanych kandydatów. Jego głównymi konkurentami są aktor i komik Władimir Zielenskij oraz była premier, szefowa partii Batkiwszczina Julia Tymoszenko.

unian.net/kresy.pl

 

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz