Poroszenko zerwał czapkę z głowy wyborcy [+VIDEO]

W czasie wiecu wyborczego prezydent Ukrainy gwałtownie zerwał czapkę z głowy młodej kobiety stojącej w tłumie obok którego przechodził. Incydent wywołał komentarze w ukraińskich mediach.

Do incydentu doszło w czasie wiecu wyborczego w Zaporożu. Petro Poroszenko przechodził obok tłumu wyborców. Z niektórymi z nich wymieniał uścisk dłoni. Na nagraniu widać jednak także, że w stosunku do młodej kobiety zachował się całkiem inaczej. Gwałtownym ruchem prezydent Ukrainy zerwał jej z głowy czapkę. Nagranie zamieszczone zostało na portalu Youtube przez Tatianę Wysocką. Znalazło się w środę między innymi na stronie ukraińskiej agencji informacyjnej UNIAN.

Nagranie świadczy o tym, że dziewczyna krzyczała coś do prezydenta zanim ten w gniewie ściągnął jej czapkę. Okrzyk jest mało zrozumiały a sama autorka nagrania w opisie również nie może jednoznacznie określić jaka była treść okrzyku dziewczyny, ale przypuszcza iż dotyczyło ono Anatolija Hrycenko, opozycyjnego polityka, byłego ministra obrony i kontrkandydata Poroszenki. Według komentujących pytanie miało brzmieć: “dlaczego wy prześladujecie Hrycenkę?”. Inni twierdzą jednak, że pytanie, które tak zdenerwowało Poroszenko brzmiało: “dlaczego wy prześladujecie Anatolija Szarija” i odnosiło się do znanego wlogera, który objęty postępowaniem karnym na Ukrainie w 2012 roku uciekł przez Moskwę do Holandii, po czym otrzymał azyl w UE i zezwolenie na stały pobyt na Litwie na okres 5 lat. Sam prezydent, ani nikt z jego sztabu, nie skomentował jak dotychczas incydentu.

Wybory prezydenckie odbędą się na Ukrainie 31 marca. Petro Poroszenko zdołał odbudować swoją pozycję w sondażach i jest obecnie jednym z trzech najwyżej notowanych kandydatów. Jego głównymi konkurentami są aktor i komik Władimir Zielenskij oraz była premier, szefowa partii Batkiwszczina Julia Tymoszenko.

unian.net/kresy.pl

 

 

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

   • Kojoto
    Kojoto :

    Poznaniak74 i VIS – dwa proruskie oszołomy (jeden pro moskiewski, drugi pro banderowski) mają najwięcej do powiedzenia w sprawie finansowania Polskich niezależnych mediów – zabawne.

  • Marek Trojan
   Marek Trojan :

   Gwoli ścisłości, Szarij uciekł do Unii Europejskiej, a ściślej do Holandii, przez Moskwę. Ukraina żądała jego ekstradycji, ale holenderski sąd odmówił. Później otrzymał azyl polityczny i pięcioletnią zgodę na pobyt stały na terytorium Litwy. Sformułowanie użyte w artykule było zbyt dużym skrótem i zostało już zmienione.