Pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie został po raz kolejny zdewastowany

W nocy z soboty na niedzielę znów zdewastowano pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie. Monument został drugi raz pomalowany przez nieznanych sprawców – poinformowała w niedzielę rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

W niedzielę rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że w nocy z soboty na niedzielę po raz kolejny zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie – podała Polska Agencja Prasowa (PAP). Pomnik został po raz kolejny pomalowany przez nieznanych sprawców. Na monumencie znów pojawił się napis Black „Lives Matter. Still”.

Napis „Lives Matter. Still” umieszczony na pomniku nawiązuje do haseł wznoszonych w USA przez uczestników protestów, które wybuchły w zeszłym tygodniu po zabiciu przez policję czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda.

„Faktycznie otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, jak również jest analizowany monitoring” – oświadczył Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, pomnik Tadeusza Kościuszki znajdujący się przy Placu Żelaznej Bramy w Warszawie został po raz pierwszy zdewastowany w nocy z wtorku na środę. Wówczas także na cokole monumentu napisano „Black Lives Matter”.

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie jest kopią pomnika z Waszyngtonu, który został zdewastowany w zeszłym tygodniu.

Zobacz także: Nowy Jork: 292 policjantów rannych po protestach Black Lives Matter

pap / tvp.info / kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz