Polski żołnierz zmarł w obszarze przygranicznym

18 Dywizja Zmechanizowania poinformowała w niedzielę przez media społecznościowe o śmierci jednego z żołnierzy w obszarze przygranicznym. Zmarł w trakcie odpoczynku.

Jak poinformowała 18 Dywizja Zmechanizowana na swoim Twitterze: „W niedzielę, 7 listopada br. w godzinach porannych żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym (poza strefą stanu wyjątkowego) po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Zmarły żołnierz nie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granicy. Pełnił służbę jako logistyk” – czytamy. „Rodzina zmarłego została objęta opieką psychologiczną przez przedstawicieli wojska” – przekazano.

Jak poinformowano, oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie prowadzi postępowanie wyjaśniające w celu ustalenia przyczyn zaistniałego zdarzenia.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak napisał w piątek na Twitterze, że białoruskie służby budują na granicy obiekty pomagające „przepychać” imigrantów do Polski. Przykładem takiej infrastruktury według niego są kładki pozwalające na poruszanie się po terenach bagiennych. „Skala zaangażowania reżimu Łukaszenki w eskalację kryzysu migracyjnego jest ogromna” – uważa Błaszczak, który zamieścił na Twitterze zdjęcie takiej kładki.

Swój komentarz do tweeta ministra dodał rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zdaniem rzecznika budowanie takich obiektów „to nowość” pomimo dużego zaangażowania strony białoruskiej w kreowanie kryzysu imigranckiego na granicy z państwami UE.

Przypomnijmy, że w sierpniu br. Straż Graniczna odnotowała ponad 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. We wrześniu takich prób było prawie 7,7 tys., zaś w październiku blisko 17,3 tys. Od początku kryzysu migracyjnego wywołanego przez reżim białoruski odnotowano ponad 28,5 tys. prób.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz