Grupa migrantów w obecności co najmniej jednego Białorusina zaatakowała posterunki na granicy Polski – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w niedzielę na Twitterze, że grupa migrantów w obecności co najmniej jednego Białorusina zaatakowała posterunki na granicy Polski.

“Z takimi sytuacjami codziennie mierzą się polscy żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej. Grupa migrantów – młodych mężczyzn – w obecności co najmniej jednego Białorusina zaatakowała dziś nasze posterunki” – czytamy.

Straż Graniczna udostępniła dzień wcześniej nagranie, na którym widać białoruskie służby przygotowujące imigrantów do przekroczenia granicy. “Białoruskie służby przygotowują kolejną grupę migrantów do nielegalnego przekroczenia granicy” – czytamy.

Jak poinformowała 18 Dywizja Zmechanizowana na swoim Twitterze: “W niedzielę, 7 listopada br. w godzinach porannych żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym (poza strefą stanu wyjątkowego) po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich”.

“Zmarły żołnierz nie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granicy. Pełnił służbę jako logistyk” – czytamy. “Rodzina zmarłego została objęta opieką psychologiczną przez przedstawicieli wojska” – przekazano.

Jak poinformowano, oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie prowadzi postępowanie wyjaśniające w celu ustalenia przyczyn zaistniałego zdarzenia.

Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych przekazał na Twitterze wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply