Targalski w holenderskiej telewizji [+VIDEO]

Rudy Bouma, reporter programu Nieuwsuur w holenderskiej telewizji publicznej, opublikował w czwartek na Twitterze film, na którym widać dr Jerzego Targalskiego, analityka z Akademii Sztuki Wojennej, udzielającego wywiadu z… kotem na głowie.

Dziennikarze Nieuwsuur przyjechali do Polski, by zrobić materiał o kontrowersjach związanych z reformą sądownictwa i odesłaniem w stan spoczynku części sędziów Sądu Najwyższego. Jedną z osób, z którymi spotkali się zagraniczni goście, był dr Targalski. Film z kotem powstał najpewniej podczas nagrywania jego wypowiedzi dla holenderskiej telewizji.

Na filmie opublikowanym przez Boumę widać, jak Targalski nienajlepszą angielszczyzną opowiada o postkomunistycznej Polsce, którą nazywa „Ubekistanem” w powodu wpływów dawnych funcjonariuszy komunistycznych służb specjalnych. W tym czasie na ramiona wchodzi mu rudy kot. Targalski niewzruszony kontynuuje swoją wypowiedź, nie zdejmując kota.

W reportażu z Polski, który ukazał się Nieuwsuur, nie wykorzystano nagrania kotem na głowie Targalskiego. Wypowiadając się po polsku analityk wsparł wymianę kadr w Sądzie Najwyższym. „Uważam, że słuszna byłaby wymiana całego składu Sądu Najwyższego. Elity będą w Polsce wymieniane. Będą mogli dojść do głosu ludzie, którzy nie byli związani z systemem komunistycznym” – mówi w pewnym momencie Targalski, były członek PZPR.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Targalski określa prezydenta jako wspólnika Targowicy [+VIDEO]

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz