PLL LOT wznowią loty krajowe. Nowe zasady bezpieczeństwa dla pasażerów

Polskie Linie Lotnicze LOT z dniem 1 czerwca br. wznowią pasażerskie loty krajowe na wybranych trasach. To pierwszy etap przywracania połączeń lotniczych – najpierw krajowych a później międzynarodowych.

Jak podał LOT na swojej stronie internetowej, przywracanie połączeń pasażerskich nastąpi w kilku etapach rozłożonych na najbliższe miesiące i jest ono ściśle uzależnione od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce i na świecie.

W pierwszym etapie od 1 czerwca będzie można korzystać z połączeń krajowych realizowanych przez 8 portów lotniczych w Polsce. Będą to połączenia na trasie Warszawa-Gdańsk, z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska. Będzie to około 30 lotów każdego dnia.

LOT przekonuje, że w ramach wznowionej siatki połączeń będzie można skorzystać z biletów „na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych”. Cena biletu w jedną stronę bez bagażu zacznie się od 99 złotych. Ponadto będzie można liczyć na różne rabaty. Jak czytamy na stronie LOT-u, osoby, których lot został odwołany po 15 marca z powodu epidemii, mogą bezpłatnie wymienić bilet na jeden z nowych rejsów pod warunkiem zachowania tej samej trasy podróży. Ponadto taki klient uzyska 30-procentowy rabat na kolejną podróż. W przypadku braku możliwości skorzystania z połączenia na tej samej trasie, klient może skorzystać z innej trasy, a od kwoty ewentualnej dopłaty LOT odliczy 200 złotych. Podobny rabat otrzyma każdy, kto posiadając ważny bilet zmieni termin bądź trasę podróży.

Międzynarodowych połączeń PLL LOT nie będzie realizował jeszcze co najmniej do 14 czerwca. Ich wznowienie będzie zależne od sytuacji epidemicznej na świecie, działań poszczególnych państw i rekomendacji międzynarodowych regulatorów lotniczych.

Jak podaje portal RMF24.pl, wznowieniu lotów pasażerskich będą towarzyszyły nowe rygorystyczne zasady bezpieczeństwa dla pasażerów. W trakcie całego rejsu konieczne będzie noszenie maseczki. Posiłki zostaną ograniczone i będą pakowane. Odprawa będzie przeprowadzana internetowo lub w automatach. Pasażerowie wchodzący na lotnisko będą mieli mierzoną temperaturę. Pasażerowie przylatujący i odlatujący zostaną odseparowani. Fotele i schowki w samolotach po każdym locie będą dezynfekowane.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: LOT w ramach akcji „Lot do domu” ewakuował 129 obywateli Ukrainy i Litwy

Kresy.pl / lot.com / rmf24.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz