Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali Białorusina, który na drodze ekspresowej S8 jechał ciężarówką w stanie upojenia alkoholowego.

Jak podała w piątek TVP3 Wrocław, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, którzy kończyli obsługę zdarzenia drogowego na S8, zauważyli niebezpieczną jazdę ciągnika siodłowego z naczepą kierującego się w stronę Warszawy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Kierujący pojazdem jechał „wężykiem” nie potrafiąc utrzymać się na swoim pasie ruchu, czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjanci ruszyli za dziwnie zachowującym się tirem włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Przez pewien czas kierowca ciężarówki nie reagował na znaki do zatrzymania się dawane przez funkcjonariuszy. Dopiero po chwili zatrzymał się na pasie awaryjnym.

Kierowca zatrzymanego pojazdu nie chciał opuścić jego kabiny, więc policjanci byli zmuszeni zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego. W jego organizmie wykryto ponad 2 promile alkoholu.

Pijany kierowca okazał się obywatelem Białorusi. Na naczepie przewoził kilka ton ładunku. Został on zatrzymany i doprowadzony do najbliższej jednostki Policji. Za prowadzenie po pijanemu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak podawaliśmy, w lipcu br. doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego Ukraińca, który prowadził ciężarówkę na autostradzie A2. Zatrzymano go dzięki obywatelskiej postawie kierowcy volkswagena z Zielonej Góry i strażaka ochotnika z Goliny.

CZYTAJ TAKŻE: Obywatelskie zatrzymanie pijanego obywatela Ukrainy

Kresy.pl / wroclaw.tvp.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz