Niedzielną mszę świętą w świdnickiej katedrze zakłóciły cztery pijane osoby. Zostały one wyprowadzone przez uczestników mszy i przekazane w ręce policji. Z relacji świadków wynika, że jedna z tych osób miała przy sobie tęczową flagę.

Jak podaje portal Swidnica24.pl, do incydentu doszło w niedzielę pod koniec mszy około godziny 9 rano. Jak przekazał portalowi prokurator rejonowy Marek Rusin, były to trzy kobiety w wieku 26, 41 i 49 lat oraz mężczyzna w wieku 24 lat. Wszyscy byli pijani. Intruzi zaczęli w przedsionku świątyni wykrzykiwać hasła, według prokuratora – głównie „Bóg, honor i ojczyzna”.

„Z relacji świadków wynika także, że mężczyzna w pewnym momencie wyciągnął tęczową flagę, którą miał mu zabrać jeden z uczestników mszy. Policja flagi nie znalazła” – mówił prok. Rusin. Według prokuratora z poczynionych ustaleń wynika, że nie wznoszono haseł nawiązujących do ruchu LGBT.

Jak podają portale Swidnica24.pl i Rp.pl, w niedzielę ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz zamieścił na Twitterze wpis o treści: „Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtargnęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię. Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. uczestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty”. Obecnie wpis ten nie jest widoczny na twitterowym koncie duchownego.

Zatrzymany mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu. „Kobiety były w takim stanie, że nie można było ich zbadać. Została im pobrana krew, czekamy na wyniki” – mówił prok. Rusin.

Stan najmłodszej z kobiet pozwolił na postawienie jej zarzutu złośliwego przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego. Jednak jak zaznacza prok. Rusin, w jej przypadku będzie potrzebna opinia psychiatryczna, ponieważ kobieta nie potrafiła logicznie wyjaśnić swojego zachowania. 26-latka została już zwolniona do domu. Pozostałe osoby „trzeźwiały w areszcie” i miały być w poniedziałek doprowadzone do prokuratury, gdzie miała zapaść decyzja o ewentualnych zarzutach i środkach zapobiegawczych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wrocław: ksiądz w ciężkim stanie po ataku nożownika

Kresy.pl / swidnica24.pl / pch24.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz