Niedzielną mszę świętą w świdnickiej katedrze zakłóciły cztery pijane osoby. Zostały one wyprowadzone przez uczestników mszy i przekazane w ręce policji. Z relacji świadków wynika, że jedna z tych osób miała przy sobie tęczową flagę.

Jak podaje portal Swidnica24.pl, do incydentu doszło w niedzielę pod koniec mszy około godziny 9 rano. Jak przekazał portalowi prokurator rejonowy Marek Rusin, były to trzy kobiety w wieku 26, 41 i 49 lat oraz mężczyzna w wieku 24 lat. Wszyscy byli pijani. Intruzi zaczęli w przedsionku świątyni wykrzykiwać hasła, według prokuratora – głównie “Bóg, honor i ojczyzna”.

“Z relacji świadków wynika także, że mężczyzna w pewnym momencie wyciągnął tęczową flagę, którą miał mu zabrać jeden z uczestników mszy. Policja flagi nie znalazła” – mówił prok. Rusin. Według prokuratora z poczynionych ustaleń wynika, że nie wznoszono haseł nawiązujących do ruchu LGBT.

Jak podają portale Swidnica24.pl i Rp.pl, w niedzielę ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz zamieścił na Twitterze wpis o treści: “Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtargnęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię. Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. uczestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty”. Obecnie wpis ten nie jest widoczny na twitterowym koncie duchownego.

Zatrzymany mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu. “Kobiety były w takim stanie, że nie można było ich zbadać. Została im pobrana krew, czekamy na wyniki” – mówił prok. Rusin.

Stan najmłodszej z kobiet pozwolił na postawienie jej zarzutu złośliwego przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego. Jednak jak zaznacza prok. Rusin, w jej przypadku będzie potrzebna opinia psychiatryczna, ponieważ kobieta nie potrafiła logicznie wyjaśnić swojego zachowania. 26-latka została już zwolniona do domu. Pozostałe osoby “trzeźwiały w areszcie” i miały być w poniedziałek doprowadzone do prokuratury, gdzie miała zapaść decyzja o ewentualnych zarzutach i środkach zapobiegawczych.

CZYTAJ TAKŻE: Wrocław: ksiądz w ciężkim stanie po ataku nożownika

Kresy.pl / swidnica24.pl / pch24.pl / rp.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply