W poniedziałek rano we Wrocławiu doszło do ataku nożownika na księdza, który zmierzał do kościoła pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku, by odprawić mszę świętą. Kapłan jest w ciężkim stanie, lecz jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak podają lokalne media, zaatakowanym był 48-letni ksiądz Ireneusz Bakalarczyk, notariusz wrocławskiej kurii i duszpasterz Wiernych Tradycji Łacińskiej. Gdy wchodził do kościoła przed godziną 7. rano, zaczepił go bezdomny mężczyzna. Obaj przez chwilę rozmawiali, po czym bezdomny ugodził księdza nożem. Według policji napastnika zatrzymali przechodnie i przekazali w ręce funkcjonariuszy. Zabezpieczono też nóż, którym zaatakowano księdza. Nożownik ma jutro zostać przesłuchany w prokuraturze. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Według Gazety Wrocławskiej sprawca zadał księdzu Bakalarczykowi jeden cios w płuca. Wrocławskie wydanie Gazety Wyborczej twierdzi, że kapłan ma także uraz jamy brzusznej. Mimo to jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przed godziną 10. w szpitalu na ulicy Borowskiej rozpoczęła się operacja księdza. Kolejne informacje o jego stanie będą znane najwcześniej po godzinie 13.

Ks. Ireneusz Bakalarczyk miał odprawić dzisiaj rano mszę według liturgii przedsoborowej, zwanej także trydencką. Msza została odprawiona przez innego kapłana – w intencji zranionego księdza.

CZYTAJ TAKŻE: Kanada: nożownik zaatakował księdza odprawiającego Mszę św. [+VIDEO]

Kresy.pl / Gazeta Wrocławska / wroclaw.wyborcza.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz