Ormianie blokowali A2. Chcieli zwrócić uwagę na konflikt w Karabachu [+VIDEO]

W sobotę przez ponad godzinę zablokowana była autostrada A2 w kierunku Poznania na wysokości Łowicza. Blokowali ją Ormianie, którzy chcieli zwrócić uwagę na toczącą się wojnę w Górskim Karabachu.

Jak podaje Polsat News, protest grupy Ormian na 399. kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania rozpoczął się o godzinie 19.44 a zakończył się tuż po godzinie 21. W efekcie blokady powstał wielokilometrowy korek. Musiała interweniować policja.

Na nagraniach z protestu można zobaczyć grupę osób z flagami Armenii stojących na jezdni i śpiewających pieśni. „Zebraliśmy się tutaj, wybraliśmy tę formę, nie wiem czy właściwą, po prostu z braku wyjścia” – mówił Polsatowi News jeden z protestujących. Przekonywał, że w Górskim Karabachu „giną nasi bracia”. Stronę przeciwną konfliktu w Górskim Karabachu oskarżał o atakowanie kościołów.

„Drony uderzają z precyzją do jednego metra, oni walą w kościoły. Prosimy Polskę, by potępiła agresję Turcji, która wynajmuje terrorystów” – mówił uczestnik protestu wskazując, że Polska jest sojusznikiem Turcji w NATO. „Chcemy, żeby [Polska] potępiła terroryzm. Chcemy żeby ludzie, nasze małe dzieci, miały prawo do życia. Chcemy żyć w niepodległym Arcachu [Górskim Karabachu – red.]”.

Według portalu lowiczanin.info dwóch Ormian wspięło się na konstrukcję z drogowskazami i zawiesiło na niej flagę Armenii.

Korek próbowano rozładować kierując samochody objazdami. Auta stojące w korku były przepuszczane pasem awaryjnym.

Walki w Górskim Karabachu trwają od 27 września, gdy  zamrożony konflikt eskalował do postaci pełnowymiarowej wojny.  Pomimo krótkotrwałych rozejmów walki są kontynuowane.  Jak pisaliśmy, armia Azerbejdżanu skierowała swoją ofensywę na południe spornego regionu, posuwając się wzdłuż granicy irańskiej i zajmując południowe podejścia do gór karabaskich. Obie strony konfliktu ponoszą straty w ludziach i sprzęcie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

PRZECZYTAJ: Armenia oskarża Azerbejdżan o używanie zakazanej amunicji z białym fosforem

Kresy.pl / polsatnews.pl / lowiczanin.info

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz