Po raz pierwszy od prawie pięciu miesięcy w Australii nie odnotowano nowych lokalnych zarażeń COVID-19. – podała w niedzielę agencja Reutera.

Już drugi dzień z rzędu nie odnotowano żadnych nowych zarażeń ani zgonów z powodu COVID-19 w stanie Victoria, który odpowiada za 90 proc. przypadków tej choroby w Australii. Minister zdrowia Greg Hunt ogłosił też, że w pozostałej części kraju nie odnotowano żadnych nowych lokalnych przypadków COVID-19.

Na swoim koncie na Twitterze Hunt dziękował za ten sukces pracownikom służby zdrowia oraz wszystkim obywatelom Australii.

Opanowanie epidemii przypisuje się szybkim i rygorystycznym obostrzeniom a także przestrzeganiu ich przez Australijczyków.

W ubiegłym tygodniu stan Victoria zakończył większość restrykcji w jednym z najostrzejszych i najdłuższych na świecie, trwającym 111 dni lockdownie.

Jak pisze agencja Reutera, niedawny sondaż Ipsos zlecony przez gazetę The Age i Nine News, pokazał, że mieszkańcy Victorii popierają sposób, w jaki stanowe władze walczą z pandemią.

Od początku pandemii w Australii wykryto nieco ponad 27,5 tys. zarażonych koronawirusem. Kraj szybko zamknął swoje granice i nałożył ograniczenia dotyczące dystansu społecznego. Wprowadzono też szeroko zakrojone testowanie oraz śledzenie. Najwięcej nowych zarażeń (715) wykryto 5 sierpnia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Hiszpania: protesty przeciwko obostrzeniom, doszło do starć z policją [+VIDEO]

Kresy.pl / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz