Premier Hiszpanii potępił w sobotę serię gwałtownych protestów w całym kraju przeciwko nałożonym ograniczeniom związanym z pandemią COVID-19 – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, w Hiszpanii doszło do protestów przeciwko nakładanym na kraj obostrzeniom związanym z nawrotem pandemii koronawirusa. Doszło do starć z policją.

Policja strzelała kulami kulami, próbując rozproszyć dziesiątki protestujących, którzy podpalali kosze na śmieci przy głównej arterii Madrytu. W międzyczasie demonstranci obrzucili policję kamieniami i innymi przedmiotami w Barcelonie podczas drugiej nocy zamieszek w drugim co do wielkości mieście Hiszpanii.

Zobacz też: Protesty przeciwko obostrzeniom w Neapolu, doszło do starć z policją [+Video]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4649.49 PLN    (21.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W mieście Logroño w północnej Hiszpanii około 150 osób zaatakowało policję kamieniami, podpaliło kontenery i splądrowało sklepy – poinformowała policja. Wezwano policję do stłumienia zamieszek w Haro, w regionie uprawy winorośli La Roja.

Premier Pedro Sanchez napisał na Twitterze: „Tylko dzięki odpowiedzialności, jedności i poświęceniu będziemy w stanie pokonać pandemię, która niszczy wszystkie kraje. Gwałtowne i irracjonalne zachowanie grup mniejszościowych jest niedopuszczalne. Nie tędy droga”.

W piątek około 50 demonstrantów zaatakowało policję kamieniami w Barcelonie, podpaliło pojemniki na śmieci i splądrowało sklepy. Aresztowano 14 osób, a 30 zostało rannych.

Wcześniej lokalna policja poinformowała, że ​​około 1500 pracowników hoteli i restauracji wzięło udział w pokojowej demonstracji przeciwko restrykcjom nałożonym w ramach stanu wyjątkowego, który jak twierdzą, zagraża ich pracy. Wszystkie bary i restauracje zostały zamknięte w hiszpańskim regionie Katalonii, w tym Barcelonie, do 13 listopada.

Podobne zamieszki miały miejsce w piątek w miastach Burgos, Vitoria, Santander, Walencja i Saragossie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Hiszpania, jeden z krajów najbardziej dotkniętych przez COVID-19, wprowadziła w tym tygodniu stan wyjątkowy do początku maja, dając regionom wsparcie prawne w decydowaniu o godzinie policyjnej i ograniczaniu podróży.

Podobnie jak inne kraje europejskie, Hiszpania ucieka się do coraz bardziej drastycznych środków w celu ograniczenia infekcji, choć mniej rygorystycznych niż te przyjęte przez Niemcy czy Francję.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz