Nowe ograniczenia już wkrótce – w grę wchodzi zakaz wesel

Rząd Mateusza Morawieckiego prowadził rozmowy z wojewodami i samorządami na temat kolejnych ograniczeń przeciwepidemicznych.

Rząd stojąc w obliczu zwiększającej się dynamiki pandemii koronawirusa rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń przeciwepidemicznych. Konsultuje się w tej sprawie z urzędami wojewódzkimi oraz samorządowcami, jak twierdzi telewizja Polsat News, która w środę ujawniła o czym dyskutują urzędnicy.

Telewizja twierdzi, że już w najbliższych dniach rząd chce ogłosić zakaz organizowania takich imprez gromadzących znaczne liczby ludzi jak wesela. Dynamika pandemii jest tak wielka, że opcja wprowadzenia takiego zakazu na obszarze całego państwa prawdopodobnie weźmie górę nad ograniczeniem go do tak zwanych “czerwonych stref” czyli powiatów i miast w których zagrożenie epidemiczne jest najwyższe.

Rząd chce również zakazu wpuszczania widzów na imprezy sportowe, obecnie stadiony mogą być zapełniane do 25 proc. swojej oficjalnej pojemności. Jednak zamknięte mogą zostać także targowiska, przy założeniu, że kupcom trzeba będzie wypłacić rekompensaty za okres w którym zostaną oni pozbawieni możliwości zarobkowania.

Jeszcze większe oddziaływanie społeczne może mieć kolejne ograniczenie nad którym zastanawiają się w rządzie. Brane jest pod uwagę częściowe zamknięcie szkół. Na nauczanie zdalne mieliby przejść wszyscy uczniowie powyżej dwunastego roku.

Tydzień temu rząd ogłosił rozciągnięcie na cały kraj ograniczeń wcześniej obowiązujących tylko w tak zwanych “żółtych strefach”. Od czwartku w sklepach, drogeriach i aptekach znów będą obowiązywać “godziny dla seniora”.

Od początku miesiąca w Polsce odnotowuje się gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem SARS CoV-2. W ciągu minionej doby wykryto ich aż 6526. To rekordowy poziom.

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply