Szijjártó: Polska zawsze może liczyć na Węgry

Minister spraw zagranicznych Węgier, Péter Szijjártó po raz kolejny zapewnił Polskę o solidarności swojego kraju w obliczu wrogich działań Komisji Europejskiej.

Szef węgierskiej dyplomacji wypowiadał się dla TVP INFO. Jak powiedział – „Mogę powiedzieć bardzo otwarcie i szczerze, że jeśli kiedykolwiek Polska zostanie poddana jakiejś procedurze oskarżenia w Unii Europejskiej czy w pozostałych organizacjach, to zawsze może liczyć na Węgry. Będziemy zawsze głosować przeciwko sankcjom czy karom”. Zauważył przy tym, że jego kraj znajduje się w podobnej sytuacji co Polska – „uważamy to, co robiono wobec was i nas za podwójne standardy”, bowiem jak ocenił Szijjártó, działania eurokratów są prowadzone na podstawie „nieprawdziwych i uprzedzonych oskarżeń”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Węgierski polityk zapowiadał opór wobec uroszczeń Brukseli – „Nie zaakceptujemy nigdy żadnego szantażu”. Deklarował też – „”Mamy swoje opinie, swoje rozumienie kierunku, w jakim życzylibyśmy sobie, żeby UE w przyszłości kroczyła. Nasze kraje są narodami walczących o wolność. Wy zawsze staliście u naszego boku, my u waszego i nie przestaniemy. To patriotyczne podejście nie podoba się brukselskim instytucjom”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szijjártó uznał, że kwestia zmian w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości jest wewnętrzną sprawą Polski i wezwał Brukselę do „niemieszania się w te sprawy”.

Władze Węgier, w tym sam szef węgierskiej dyplomacji, wielokrotnie deklarowały, że zawetują próby obłożenia Polski sankcjami przez władze Unii Europejskiej. Także już po uruchomieniu przez Komisję Europejską procedury o naruszeniu prawa europejskiego, które teoretycznie może prowadzić do zawieszenia państwa w prawach członkowskich.

rp.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz