Premier Włoch ponownie skrytykował sankcje nałożone na Rosję

Najważniejsi włoscy politycy – premier Giuseppe Conte i wicepremier Matteo Salvini skrytykowali sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję za aneksję Krymu. – podała we wtorek Polska Agencja Prasowa powołując się na włoskie media.

Zdaniem Contego sankcje tylko szkodzą włoskim firmom a rząd powinien te firmy wspierać i chronić. Włoski premier zapewnił w Senacie, że w trakcie jutrzejszego spotkania unijnych liderów będzie namawiał ich do utrzymywania dobrych relacji z Rosją. W opinii Contego Rosja jest „nieuniknionym graczem, jeśli chodzi o najważniejsze kryzysy międzynarodowe”.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy premier Włoch zapowiada rewizję antyrosyjskich sankcji i otwieranie się na Rosję

Dzień wcześniej antyrosyjskie sankcje skrytykował także wicepremier i szef włoskiego MSW Matteo Salvini. Polityk współrządzącej Ligi nazwał je „społecznym, kulturowym i ekonomicznym absurdem” w wyniku którego obroty między Włochami a Rosją „drastycznie spadły” podczas gdy inne kraje rozwijają handel z Rosją.

Jak pisaliśmy, Salvini wybiera się w środę do Rosji. „To jest zablokowanie rynku” – mówił o konsekwencjach sankcji. „Jadę tam nie dlatego, że – jak piszą niektórzy – płacą mi w rublach, bym to mówił” – podkreślał włoski wicepremier – „Ja to mówię, bo jestem o tym absolutnie przekonany”.

Tydzień po Salvinim do Moskwy wybiera się premier Conte, gdzie z prezydentem Putinem ma rozmawiać m.in. o kwestiach bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że włoski rząd od zaprzysiężenia w czerwcu tego roku nawołuje do zniesienia sankcji nałożonych na Rosję za aneksję Krymu. Według programu rządu zniesienie sankcji przywróci rolę Rosji jako „strategicznego rozmówcy w celu rozwiązania kryzysów regionalnych”. Podczas szczytu G7 Conte wypowiedział się także za powrotem Rosji do tego grona.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Włoski rząd kluczem do poprawy relacji UE-Rosja 

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz