Portal Onet twierdzi, że w restauracji i „Sowa i Przyjaciele” nagrano znacznie więcej rozmów polityków oprócz tych które ujawniono.

To właśnie portal Onet ujawnił niedawno nagrania z rozmów jakie Mateusz Morawiecki, jeszcze jako prezes Banku Zachodniego WBK, prowadził w restauracji, w której kelnerzy mieli dokonywać nielegalnych nagrań rozmów osób publicznych. Morawiecki deklarował w czasie tej rozmowy możliwość „sprokurowania” dotacji w interesie syna ważnego polityka Platformy Obywatelskiej Aleksandra Grada.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tymczasem redaktorzy portalu Onet.pl piszą w opublikowanym we wtorek artykule, że istnieją jeszcze dziesiątki a może nawet setki dokonanych nielegalnie nagrań rozmów osób publicznych i ludzi interesu. Jak piszą – „Ten tekst mógłby wyglądać jak okazała książka telefoniczna polskiej śmietanki politycznej i biznesowej ostatnich lat. Moglibyśmy alfabetycznie wypisać setki nazwisk tych, którzy zostali nagrani przez kelnerów z restauracji „Sowa i Przyjaciele” oraz „Amber Room”. Większości ich taśm nie ma” – to znaczy nie zostały ujawnione.

Onet.pl twierdzi, że nagrani zostali między innymi Aleksander Kwaśniewski, Jan Krzysztof Bielecki, Waldemar Pawlak, Kazimierz Marcinkiewicz, Leszek Miller, a nawet Lech Wałęsa, także czołowi biznesmeni, nieżyjący już Jan Kulczyk, Michał Sołowow, Roman Karkosik, Zygmunt Solorz-Żak, Leszek Czarnecki czy Zbigniew Jakubas.

Nagrań mieli dokonać kelnerzy Łukasz N. oraz Konrad L. na zlecenie biznesmena Marka Falenty. „Wprost” ujawnił w 2014 roku kilkanaście nagrań, ale prokuratura oskarża kelnerów o dokonanie około 100 rozmów. A jednak prokuratura nie dysponuje tymi nagraniami. Płyta zawierająca część z kilkunastu nieznanych rozmów, które są w dyspozycji prokuratury została uszkodzona.

Wśród nagrań jakie do prokuratury nie trafiły mają znajdować się zapisy rozmów Jana Kulczyka z Aleksandrem Kwaśniewskim, Leszkiem Millerem, Radosławem Sikorskim, Pawłem Grasiem. Miały one dotyczyć między innymi przejęcia przez biznesmena koncernu chemicznego CIECH S.A. Z kolei podczas rozmowy Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim obaj politycy mieli przyznać się do swojej odpowiedzialności za tzw. „aferę Rywina”. Z kolei Radosław Sikorski, ówczesny minister spraw zagranicznych miał w czasie rozmów z przedstawicielem Ministerstwa Obrony szeroko komentować „dezorganizację” w Wojsku Polskim. W czasie rozmowy ujawniono miejsca dyslokacji jednostek wojskowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Onet pisze też, że Centralne Biuro Antykorupcyjne uzyskało 11 nagrań w czasie operacji w innej sprawie. „To dowód, że taśmy są już walutą na czarnym rynku” – pisze Onet.

Czytaj także: Czaputowicz: Stosunki z Rosją są złe z powodu jej polityki wobec Ukrainy

onet.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz