István Szávay, poseł do parlamentu Węgier z ramienia Jobbiku, otworzył już drugie biuro na terytorium dawnych Wielkich Węgier. Po Słowacji przyszła kolej na północną Serbię.

Dwa tygodnie temu węgierski polityk otworzył biuro w Dunaszerdahely (słow. Dunajská Streda), zamieszkiwanym licznie przez Węgrów. Kolejne biuro na węgierskich Kresach Szávay utworzył w miejscowości Zenta (srb. Senta). Jak podkreśla oficjalna strona Jobbiku, biuro utworzono na potrzeby Węgrów mieszkających w tym rejonie Serbii. Na stronei czytamy, że ich głos ma być teraz słyszalny bezpośrednio w Budapeszcie.

CZYTAJ TEŻ: Węgierski parlamentarzysta otworzył biuro dla Węgrów na Słowacji

W ceremonii otwarcia uczestniczył László Rácz Szabó – szef Społecznego Związku Węgrów oraz Áron Csonka – przewodniczący Demokratycznej Wspólnoty Węgrów Wojwodiny. Sam Istvan Szávay obiecał, że co najmniej raz na kwartał będzie przyjmował interesantów osobiście.

jobbik.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz