Amerykański wiceprezydent Mike Pence, podczas spotkania z izraelskim prezydentem Re’uwenem Riwlinem, powiedział, że Stany Zjednoczone są gotowe w sposób jednostronny opuścić porozumienie Wspólny plan wszechstronnych działań.

Jak powiedział Pence we wtorek, “Wysyłamy sygnał naszym europejskim sojusznikom, że nadszedł czas na zmiany w irańskim porozumieniu nuklearnym”. Amerykański wiceprezydent dał wyraźnie do zrozumienia co nastąpi, jeśli europejscy sygnatariusze porozumienia nuklearnego z Iranem nie zgodzą się dokonanie odpowiednich modyfikacji.

“Jeśli nasi sojusznicy nie przyłączą się do nas, prezydent Trump jasno dał do zrozumienia, że natychmiast wycofamy się z irańskiego porozumienia nuklearnego. Mamy jednak nadzieję, mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach uda nam się je wzmocnić” – oświadczył Pence.

Pence poinformował, że zmiany w porozumieniu muszą doprowadzić do usunięcia tych klauzul, które przewidują wygaśnięcie po pewnych czasie ograniczeń nałożonych na Iran w dziedzinie potencjału nuklearnego oraz przywrócenia możliwości nakładania “sankcji karnych” na Iran  “przez wiele lat”.

Wczoraj podczas przemówienia w Knesecie, Pence zwrócił się Irańczyków słowami: “Jesteśmy Waszymi przyjaciółmi”.

Pence zapewnił Izraelczyków, że Stany Zjednoczone nigdy nie zgodzą się na to, aby Iran posiadał broń atomową. Podkreślił, że jeśli umowa nuklearna z Iranem zawarta w 2015 roku nie zostanie zmodyfikowana, „Stany Zjednoczone natychmiast opuszczą porozumienie”. Pence nazwał porozumienie „katastrofą”. Zarzucił Iranowi bycie „wiodącym sponsorem terroryzmu”, który „sieje chaos w regionie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kłamstwa i pół prawdy będą przyczyną nowej wojny z Iranem?

Kresy.pl / Washington Examiner

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    Zbędna ta enigmatyka o europejskich sojusznikach.Sygnatariuszami porozumienia nuklearnego z Iranem z dnia 14VII2015r są: USA,Rosja,Chiny, Wielka Brytania,Francja,Niemcy i Unia Europejska.