Osiem partii w rosyjskiej Dumie

Partia polityczna Jedna Rosja zdobyła 324 miejsca w nowej Dumie Państwowej – poinformowała w piątek szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Ella Pamfilowa, jak przekazała rosyjska agencja prasowa Tass.

Szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Ella Pamfilowa ogłosiła w piątek, że partia polityczna Jedna Rosja zdobyła 324 miejsca w nowej Dumie Państwowej – przekazała rosyjska agencja prasowa Tass.

„W federalnym okręgu wyborczym [całe terytorium Rosji] w sumie pięć partii przekroczyło pięcioprocentowy próg wejścia do Dumy: Jedna Rosja uzyskała 126 mandatów deputowanych, Partia Komunistyczna uzyskała 48, LDPR uzyskała 19, A Sprawiedliwa Rosja – Dla Prawdy zdobyli 19, a Nowi Ludzie 13. W 225 jednomandatowych okręgach zwyciężyli przedstawiciele siedmiu partii: Jedna Rosja zwyciężyła w 198, Partia Komunistyczna zwyciężyła w 9, Sprawiedliwa Rosja zwyciężyła w 8, a LDPR wygrał w 2. Przedstawiciele Ojczyzny, Platformy Obywatelskiej i Partii Wzrostu zdobyli po jednym mandacie” – ogłosiła w piątek szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Ella Pamfilowa, dodając, że do Dumy weszło również pięciu samodzielnych kandydatów.

„Dlatego ogólny podział 450 mandatów Dumy Państwowej wygląda następująco: Jedna Rosja zdobyła 324 mandaty, Partia Komunistyczna zyskała 57 mandatów, Sprawiedliwa Rosja — Dla Prawdy uzyskała 27 mandatów, LDPR zdobyła 21 mandatów, a Nowy Naród 13 mandatów. siedzeń – powiedziała Pamfilova. „Ojczyzna, Platforma Obywatelska i Partia Wzrostu zyskują po jednym mandacie. Pięć mandatów zdobyli kandydaci samozwańczy”.

Uwięziony krytyk Kremla Aleksiej Nawalny powiedział, że Google i Apple wykazały „tchórzostwo” i działały jako wspólnicy rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, usuwając aplikację do głosowania przed wyborami w Rosji.

Zwolennicy Nawalnego oskarżyli wcześniej amerykańskich gigantów technologicznych o uginanie się pod presją Kremla, usuwając ze swoich sklepów aplikację do “głosowania taktycznego” na początku głosowania parlamentarnego, które zakończyły się w niedzielę.

Jedna Rosja uzyskała większość w niższej izbie parlamentu. Komisja wyborcza stwierdziła, że ​​głosowanie było uczciwe. Google zdecydowało się usunąć aplikację po tym, jak powiedziano, że jej lokalny personel może zostać skazany na karę więzienia.

Odpowiadając na ten komentarz, Nawalny powiedział w swoich postach w mediach społecznościowych: „Jeśli tak, to milczenie o tym jest najgorszą zbrodnią. To jest zachęta dla terrorysty biorącego zakładnika”.

Zobacz też: Apple i Google usunęły ze sklepów aplikację Nawalnego

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply