Lotnictwo morskie Floty Bałtyckiej otrzymało cztery samoloty wielozadaniowe Su-30SM2. W tym czasie myśliwce Su-30SM i szturmowce Su-24M ćwiczyły bombardowanie celów naziemnych.

W czwartek rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że lotnictwo bojowe stacjonujące w obwodzie kaliningradzkim zostało wzmocnione czterema nowymi, zmodernizowanymi myśliwcami wielozadaniowymi Su-30SM2. Samoloty weszły w skład mieszanego pułku lotniczego lotnictwa morskiego Floty Bałtyckiej. W latach 2016-2018 pułk ten otrzymał osiem samolotów Su-30SM.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7789.32 PLN    (35.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Flota Bałtycka wraz z przybyciem nowych samolotów znacząco zwiększy swoją siłę bojową. Piloci odbyli już odpowiednie przeszkolenie i w najbliższym czasie zaczną oswajać się z nowymi maszynami” – powiedział dowódca wojsk Zachodniego Okręgu Wojskowego, gen. Aleksandr Żurawliew.

Przyjęcie myśliwców do służby odbyło się w zakładach produkcyjnych w Irkucku, skąd odleciały one do obwodu kaliningradzkiego. Tam odbyła się ceremonia ich powitania, z udziałem przedstawicieli dowództwa lotnictwa morskiego.

Dodajmy, że również w czwartek Rosjanie poinformowali, że na poligonie w obwodzie kaliningradzkim, w ramach planowanych ćwiczeń Floty Bałtyckiej, samoloty szturmowe Su-24M i myśliwce Su-30SM z lotnictwa morskiego ćwiczyły bombardowanie celów naziemnych. Cele te imitowały punkty dowodzenia, fortyfikacje, siłę żywą przeciwnika i sprzęt. Jak podano, samoloty przeprowadzały naloty bombowe z wysokości od 500 do 1100 metrów. W ćwiczeniach uczestniczyło łącznie 10 załóg Su-24M i Su-30SM. Podobne ćwiczenia odbyły się również dzień wcześniej.

Czytaj także: Rosyjskie Su-30SM i Su-24M ćwiczą tankowanie w powietrzu w rejonie Kaliningradu [+VIDEO]

Jak pisaliśmy, na początku tygodnia na Morze Bałtyckie miało wypłynąć z baz 20 okrętów Floty Bałtyckiej, żeby przeprowadzić ćwiczenia.

Wcześniej informowaliśmy, że zgodnie z planami rosyjskiego resortu obrony, wszystkie rosyjskie myśliwce Su-30 mają zostać zmodernizowane do wersji SM2 „Super Suchoj”. Modernizacja do poziomu SM2 oznacza, że wszystkie tego typu maszyny mają otrzymać nowoczesne radary Ibris, nowe silniki o zwiększonej manewrowości AL41F-1C. Oprócz tego Su-30 otrzymają też nowy arsenał w postaci nowych kierowanych rakiet i bomb. Modernizacja obejmuje maszyny nie tylko Sił Powietrzno-Kosmicznych, ale też Marynarki Wojennej. Prace modernizacyjne mają zostać przeprowadzone przed końcem 2027 r.

mil.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz