Rosjanie zmodernizują swoje Su-30

Wszystkie rosyjskie myśliwce Su-30 mają zostać zmodernizowane do wersji SM2 „Super Suchoj”.

Informację o planach rosyjskiego Ministerstwa Obrony podała w niedzielę gazeta „Izwiestija”. Modernizacja do poziomu SM2 oznacza, że wszystkie tego typu maszyny mają otrzymać nowoczesne radary Ibris, nowe silniki o zwiększonej manewrowości AL41F-1C. Oprócz tego Su-30 otrzymają też nowy arsenał w postaci nowych kierowanych rakiet i bomb.

Powołując się na anonimowe źródło w rosyjskim Ministerstwie Obrony „Istawiestija” piszą, że decyzja w sprawie modernizacji wszystkich Su-30 została już podjęta. Obejmie ona maszyny nie tylko Sił Powietrzno-Kosmicznych ale też Marynarki Wojennej. Prace modernizacyjne mają zostać przeprowadzone przed końcem 2027 r.

Według gazety został także podpisany kontrakt na dostarczenie „nieco ponad dwudziestu” nowych Su-30SM. Wartość kontraktu to ponad 100 mld rubli. Nowe samoloty zostaną przeznaczone dla dwóch pułków lotnictwa morskiego oraz jednej eskadry Sił Powietrznych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Izwietija” przypomniały, że Su-30 w swojej podstawowej wersji jest najliczniejszym myśliwcem w rosyjskich Siłach Zbrojnych. Jest ich około 130. Formuła ich modernizacji była przygotowywana od 2015 r.

Czytaj także: W Rosji rozbił się myśliwiec Su-30

iz.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz