W przyszłym tygodniu w Anglii rozpoczną się pilotażowe badania, które będą miały na celu na celu sprawdzenie, czy w przypadku osób mających kontakt z kimś zakażonym koronawirusem codzienne testy antygenowe mogłyby stanowić alternatywę dla izolacji – podał „The Independent” w niedzielę.

Aktualnie wszystkie osoby, które miały bliski kontakt z zakażonym, muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie. W czasie jej trwania należy pozostawać w domu. Dane systemu do wykrywania kontraktów, NHS Test and Trace, wskazują, że pomiędzy majem 2020 a kwietniem 2021 roku nakazano w Anglii izolowanie się 6,7 mln osób, które miały bliskie kontakty z osobami zakażonymi. Jednak jedynie niewielki odsetek osób w pełni przestrzegał zasad izolacji.

Badanie rozpocznie się 9 maja. Będzie w nim uczestniczyło 40 tys. osób. Uczestnikom będą wykonywane przez tydzień szybkie testy antygenowe. Jeżeli będą uzyskiwać negatywne wyniki testów, będą mogli prowadzić normalne życie bez konieczności izolowania się.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Epidemiolodzy ostrzegają: Szczepionki stosowane przeciw koronawirusowi w ciągu roku mogą stać się nieskuteczne

„To nowe pilotażowe badanie może pomóc w zmianie sytuacji na naszą korzyść, oferując w przypadku osób będących kontaktami tych, u których testy wykazały Covid-19, realną alternatywę dla izolacji i umożliwiając im dalsze chodzenie do pracy i prowadzenie normalnego życia” – oświadczył brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

independent.co.uk / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz