Na zachodzie Rosji rozbił się myśliwiec Su-30 rosyjskich sił powietrznych.

Jak podała we wtorek agencja informacyjna RIA Nowosti powołując się na służbę prasową Zachodniego Okręgu Wojskowego, w położonym na zachodzie Rosji obwodzie twerskim rozbił się wielozadaniowy myśliwiec Su-30. Maszyna wykonywała zaplanowany lot treningowy.

Załodze samolotu udało się z powodzeniem katapultować. Po wylądowaniu z lotnikami nawiązano kontakt i ewakuowano ich na lotnisko macierzyste.

Samolot rozbił się w terenie lesistym. Jak zapewniła służba prasowa Zachodniego Okręgu Wojskowego, na ziemi nie doszło do żadnych zniszczeń. Przyczyny i okoliczności wypadku bada specjalna komisja, którą wysłano na miejsce upadku samolotu.

Jak podaje RIA Nowosti, Su-30 to dwumiejscowy myśliwiec wielozadaniowy czwartej generacji, przeznaczony do niszczenia celów o każdej porze dnia w różnych warunkach pogodowych. Jest wykorzystywany od 1992 roku i znajduje się na wyposażeniu lotnictwa wojskowego Rosji, Chin, Indii, Algierii, Armenii, Angoli, Białorusi, Wenezueli i innych państw.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski myśliwiec przechwycił nad Bałtykiem amerykańskie i szwedzkie samoloty

Kresy.pl / ria.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz