Według doniesień medialnych ukraińska armia przeprowadziła uderzenie rakietowe na rosyjską bazę lotniczą w Millerowie pod Rostowem niedaleko granicy z Ukrainą.

Jak informuje między innymi portal The Drive, w piątek ukraińska armia przeprowadziła uderzenie rakietowe na rosyjską bazę lotniczą w Millerowie pod Rostowem niedaleko granicy z Ukrainą.

Millerowo jest siedzibą 31 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. W bazie lotniczej stacjonują samoloty wielozadaniowe Su-30SM. Baza jest położona niecałe 30 kilometrów od granicy z Ukrainą. Nie jest jasne jakie straty wywołał nalot.

Według rosyjskiego ministerstwa obrony, rosyjskie wojsko zneutralizowało 11 lotnisk wojskowych, 13 stanowisk dowodzenia i centrów łączności, 14 systemów rakiet przeciwlotniczych, 36 stacji radarowych i inne obiekty. Dzień wcześniej przywrócono dostawy wody na Krym.

Rosyjskie wojsko zestrzeliło pięć samolotów bojowych, jeden helikopter i pięć dronów. Zniszczeniu uległo również 18 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, siedem wyrzutni rakietowych, 41 specjalnych pojazdów wojskowych i pięć okrętów bojowych.

CZYTAJ TAKŻE: [RELACJA NA ŻYWO] Rosja zaatakowała Ukrainę

Zobacz: Mer Melitpola: trwają walki na ulicach miasta [+WIDEO]

Kresy.pl/The Drive

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply