Ukraińskie media informują o udanym ataku dronów na rosyjskie samoloty na lotnisku w Kursku

Ukraińskie drony trafiły cztery rosyjskie samoloty na lotnisku w Kursku – podaje portal RBK-Ukraina, powołując się na źródła w SBU.

Kontrwywiad Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zaatakował cztery rosyjskie samoloty na lotnisku w Kursku. O sprawie poinformował w niedzielę portal RBK-Ukraina, powołując się na źródła w SBU.

Jak czytamy, w chwili ataku na lotnisku znajdowały się zasoby obrony przeciwlotniczej oraz pewna liczba samolotów. Ukraińcy mieli wystrzelić 16 dronów-kamikadze, które trafiły w cztery samoloty wielozadaniowe Su-30 oraz jeden myśliwiec MiG-29. Trzy bezzałogowce zostały zestrzelone przez rosyjską obronę powietrzną.

Jak dodano, wśród trafionych celów są też radary systemu S-300 i dwa systemy przeciwlotnicze Pancyr-S1.

Przeczytaj: Media: W Rosji dron spadł 300 metrów od ważnej jednostki wojskowej

Przypomnijmy, że w nocy z wtorku na środę drony ponownie zaatakowały Moskwę. Jeden z nich uderzył w biurowiec. Do sprawy odniósł się Departament Stanu USA.

“Stany Zjednoczone nie zachęcają do ataków na Rosję ani nie umożliwiają ich przeprowadzania” – oświadczył rzecznik Departamentu.

“Do Ukrainy należy decyzja, w jaki sposób sama zdecyduje się bronić przed rosyjską inwazją, która rozpoczęła się w lutym ubiegłego roku roku” – powiedział.

Zobacz także: Rzecznik ukraińskich sił powietrznych zapowiada więcej ataków dronów na terytorium Rosji

rbc.ua / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kasper1
    Kasper1 :

    “Ukraińcy mieli wystrzelić 16 dronów-kamikadze, które trafiły w cztery samoloty wielozadaniowe Su-30 oraz jeden myśliwiec MiG-29. Jak dodano, wśród trafionych celów są też radary systemu S-300 i dwa systemy przeciwlotnicze Pancyr-S1. O sprawie poinformował w niedzielę portal RBK-Ukraina, powołując się na źródła w SBU.” – dziękuję, żadnych pytań nie mam 🙂