UEFA podjęła decyzję, że rosyjskie kluby nie zagrają w europejskich pucharach.

W poniedziałkowym komunikacie Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) napisano, że “w związku z decyzją z 28 lutego 2022 r. o zawieszeniu do odwołania udziału wszystkich rosyjskich drużyn i klubów w rozgrywkach UEFA, Komitet Wykonawczy UEFA podjął dziś szereg decyzji dotyczących konsekwencji tej decyzji dla nadchodzących rozgrywek, by zapewnić sprawne przeprowadzenie rozgrywek w bezpiecznym środowisku dla wszystkich zainteresowanych”.

Rosja nie wystąpi w pucharach pod egidą UEFA w sezonie 2022/23, reprezentacja kraju nie zagra w Lidze Narodów, a kobieca reprezentacja Federacji Rosyjskiej nie wystąpi w finałach Euro 2022 kobiet w Anglii.

Decyzja Komitetu Wykonawczego UEFA dotyczy również rozgrywek klubowych w sezonie 2022/23. Rosyjskie kluby nie wystąpią w Lidze Mistrzów UEFA, Lidze Europy UEFA, Lidze Konferencji Europy UEFA, Lidze Mistrzyń UEFA i Lidze Młodzieżowej UEFA.

Wskazano także, że wniosek Rosji o organizację Euro 2028 lub Euro 2032 nie został przyjęty.

Informowaliśmy, że już w lutym, kilka dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, FIFA i UEFA zawiesiły Rosję w międzynarodowych rozgrywkach do odwołania.

Wcześniej Międzynarodowy Komitet Olimpijski zalecił wykluczenie Rosjan oraz Białorusinów – zarówno sportowców jak i działaczy – z udziału w zawodach międzynarodowych. Decyzja również miała związek z rosyjską inwazją.

Zobacz także: Zachodnie uczelnie przestają uznawać rosyjskie dyplomy

uefa.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply