W nocy z poniedziałku na wtorek przy polsko-białoruskiej granicy padł strzał z broni sygnałowej. “Pocisk spadł na polską stronę” – podkreśla Straż Graniczna. Strzał został oddany przez białoruskich żołnierzy.

Dziś w nocy ok. godz. 01:40 na odcinku granicznym w pobliżu Białowieży żołnierze białoruscy strzelili z broni sygnałowej, pocisk spadł na stronę polską – poinformowała Straż Graniczna we wtorkowym komunikacie. Podkreślono, że w tym miejscu “znajduje się polski stały posterunek służb”.

Zobacz także: SG: kolejna prowokacja białoruskich służb – uszkodziły swoje godło państwowe [+VIDEO]

Straż Graniczna poinformowała także, że w poniedziałek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z 39 osób. Wśród zatrzymanych na granicy cudzoziemców było 32 obywateli Iraku, sześciu obywateli Sri Lanki i obywatel Afganistanu.

Zaznaczono, że funkcjonariusze odnotowali od początku 2022 roku 1024 próby nielegalnego przekroczenia granicy Polski i Białorusi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z kolei w niedzielę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób. Wśród zatrzymanych cudzoziemców byli obywatele Turcji, Sri Lanki, Iraku i Syrii. 8 obywateli Iraku po przecięciu concertiny przeszło na stronę polską, gdzie zostali zatrzymani.

W ubiegły wtorek ruszyła budowa trwałej bariery na polsko-białoruskiej granicy. Straż Graniczna opublikowała nagranie, które przedstawia rozpoczęcie prac.

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy został sztucznie wywołany przez białoruskie władze.

Zobacz także: Soloch: obawiamy się prowokacji ze strony Białorusi podczas budowy muru na granicy

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply