W niedzielę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób. Wśród zatrzymanych cudzoziemców byli obywatele Turcji, Sri Lanki, Iraku i Syrii. 8 obywateli Iraku po przecięciu concertiny przeszło na stronę polską, gdzie zostali zatrzymani.
Jak poinformowała Straż Graniczna, w niedzielę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób. Wśród zatrzymanych cudzoziemców byli obywatele Turcji, Sri Lanki, Iraku i Syrii. 8 obywateli Iraku po przecięciu concertiny przeszło na stronę polską, gdzie zostali zatrzymani.
Wczoraj tj.30.01 gr.????próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób. Wśród zatrzymanych cudzoziemców byli ob.Turcji,Sri Lanki,Iraku i Syrii.
Natomiast dzisiaj ok.02.20 na odcinku #PSGCzeremcha 8 ob.Iraku po przecięciu concertiny przeszło na str.??, zostali zatrzymani przy granicy. pic.twitter.com/h0A5pW408n
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) January 31, 2022
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu dokonali zatrzymania obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej, który był wielokrotnie skazywany wyrokami polskich sądów – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałek. Polskie władze uznały go za osobę niebezpieczną i chcą go deportować. Mężczyzna przyjechał do Polski w 2008 roku i udawał uchodźcę.
Straż Graniczna podkreśla, że 34-latek został zwolniony z Aresztu Śledczego w Opolu, po tym jak odbył karę pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się organizowaniem cudzoziemcom przekroczenia granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom. Wcześniej wobec mężczyzny już trzykrotnie wydawano w Polsce wyroki skazujące w związku z popełnieniem innych przestępstw.
Zobacz także: Niemcy zatrzymali rodzinę Czeczenów – złożyli w Polsce wniosek o azyl i wyjechali do Niemiec
Dodatkowo w związku z faktem, że cudzoziemiec nie opuścił terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po pozbawieniu go ochrony uzupełniającej, Komendant Placówki Straży Granicznej w Opolu wszczął postępowanie administracyjne w sprawie o zobowiązanie do powrotu.
W 2008 roku obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej przyjechał do Polski i w Terespolu złożył wniosek o udzielenie mu międzynarodowej ochrony jako uchodźcy. Przyznano mu takie uprawnienia – przypomina Polska Times.
Zobacz także: Czeczeni i Ukrainiec organizowali nielegalną imigrację. Do sądu wpłynął akt oskarżenia [+VIDEO/+FOTO]
Kresy.pl
zniszczenia powinni odpracować a potem zostać deportowani bez możliwości powrotu.
kara za grzechy, zadośćuczynienie i czynny żal