W niedzielę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób. Wśród zatrzymanych cudzoziemców byli obywatele Turcji, Sri Lanki, Iraku i Syrii. 8 obywateli Iraku po przecięciu concertiny przeszło na stronę polską, gdzie zostali zatrzymani.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w niedzielę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób. Wśród zatrzymanych cudzoziemców byli obywatele Turcji, Sri Lanki, Iraku i Syrii. 8 obywateli Iraku po przecięciu concertiny przeszło na stronę polską, gdzie zostali zatrzymani.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu dokonali zatrzymania obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej, który był wielokrotnie skazywany wyrokami polskich sądów – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałek. Polskie władze uznały go za osobę niebezpieczną i chcą go deportować. Mężczyzna przyjechał do Polski w 2008 roku i udawał uchodźcę.

Straż Graniczna podkreśla, że 34-latek został zwolniony z Aresztu Śledczego w Opolu, po tym jak odbył karę pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się organizowaniem cudzoziemcom przekroczenia granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom. Wcześniej wobec mężczyzny już trzykrotnie wydawano w Polsce wyroki skazujące w związku z popełnieniem innych przestępstw.

Zobacz także: Niemcy zatrzymali rodzinę Czeczenów – złożyli w Polsce wniosek o azyl i wyjechali do Niemiec

Dodatkowo w związku z faktem, że cudzoziemiec nie opuścił terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po pozbawieniu go ochrony uzupełniającej, Komendant Placówki Straży Granicznej w Opolu wszczął postępowanie administracyjne w sprawie o zobowiązanie do powrotu.

W 2008 roku obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej  przyjechał do Polski i w Terespolu złożył wniosek o udzielenie mu międzynarodowej ochrony jako uchodźcy. Przyznano mu takie uprawnienia – przypomina Polska Times.

Zobacz także: Czeczeni i Ukrainiec organizowali nielegalną imigrację. Do sądu wpłynął akt oskarżenia [+VIDEO/+FOTO]

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply