Alternatywa dla Niemiec ma swojego pierwszego burmistrza. Hannes Loth wygrał wybory w Raguhn-Jessnitz w Saksonii-Anhalt.

Poseł do parlamentu Saksonii-Anhalt i członek AfD Hannes Loth będzie pierwszym burmistrzem tej partii w Niemczech.  42-latek wygrał przedterminowe wybory w Raguhn-Jessnitz w Saksonii-Anhalt na wschodzie Niemiec – informuje w poniedziałek portal Deutsche Welle. Pokonał bezpartyjnego kandydata Nilsa Naumanna.

Wstępne wyniki wyborów wskazują, że Loth uzyskał ponad 51 procent głosów. Jego rywal otrzymał prawie 49 procent wyborców.

Deutsche Welle podkreśla, że Loth prowadził już w pierwszej turze głosowania, która odbyła się w połowie czerwca. Jednak żaden z czterech kandydatów nie uzyskał wówczas bezwzględnej większości.

Hannes Loth jest rolnikiem. Zasiada z ramienia AfD w landtagu Saksonii-Anhalt od 2016 roku. Podczas  kampanii wyborczej skupił się na kwestiach komunalnych.

To kolejna wygrana AfD. Niedawno przedstawiciel partii wygrał drugą turę wyborów na stanowisko starosty w powiecie Sonnenberg w Turyngii. Było to pierwsza wygrana AfD w wyborach.

Przypomnijmy, że na początku czerwca rzeczniczka AfD Alice Weidel skomentowała na Twitterze wyniki sondażowe dla Niemiec Zachodnich. Według rzecznik AfD zaprezentowano wyniki dla „Niemiec Środkowych”, sugerując, że „Niemcy Wschodnie” położone są na… terytorium Polski.

Zwracaliśmy też uwagę, że Alternatywa dla Niemiec zaostrza kurs w kierunku Unii Europejskiej. Liderzy niemieckiej partii opowiadają się za „uporządkowanym rozwiązaniem” organizacji. Jej miejsce powinna – ich zdaniem – zająć inna społeczność.

Zdaniem AfD decyzja o „nowej formie współżycia narodów Europy” powinna zapaść dopiero w drodze referendum w Niemczech. Partia chce też zlikwidować Parlament Europejski. Dopóki UE istnieje, chcą sprzeciwiać się „dalszym ograniczeniom suwerenności narodowej i dalszej redystrybucji bogactwa i aktywów naszych obywateli poprzez unijne regulacje”.

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply