Straż Graniczna poinformowała w środę o kolejnej próbie siłowego forsowania granicy polsko-białoruskiej. Zdarzenie miało miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremesze.

W dn. 04.01 grudnia polsko-białoruską granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 32 osoby. Na odcinku placówki SG Michałowo zatrzymano 4 obywateli Indii, którzy na stronę polską przedostali się pieszo przez rzekę Świsłocz. Na terenie placówki SG Bobrowniki 4 obywateli Iraku przepłynęło Świsłocz na pontonie. Na odcinku placówki SG w Czeremesze 11 osób siłowo forsowało granicę – napisała Straż graniczna w środowym komunikacie.

W poniedziałek Straż Graniczna zatrzymała 5 nielegalnych imigrantów z Afryki, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski. Cudzoziemcy przeprawili się przez rzekę Świsłocz na pontonie.

We wtorek rano na odcinkach placówek SG w Czeremesze i Dubiczach Cerkiewnych grupy cudzoziemców rzucały kamieniami w polskie patrole, a białoruskie służby oślepiały polskich mundurowych laserami i latarkami.

Europol poinformował w grudniu, że w wyniku zakrojonej na szeroką skalę akcji namierzono 455 kont w mediach społecznościowych ułatwiających nielegalną migrację z Białorusi do Unii Europejskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Straż Graniczna zanotowała w ubiegłym roku niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku 2022 r. polsko-białoruską granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 64 osoby.

Zobacz także: Mur na granicy z Ukrainą? Jarosław Kaczyński nie wyklucza takiej możliwości

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply