W poniedziałek Straż Graniczna zatrzymała 5 nielegalnych imigrantów z Afryki, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski. Cudzoziemcy przeprawili się przez rzekę Świsłocz na pontonie.

Wczoraj tj. 03.01 około godz. 21.00 funkcjonariusze SG zatrzymali 5 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski. Zatrzymani to ob.: Kamerunu, Konga, Gabonu, Ghany oraz Wybrzeża Kości Słoniowej. Cudzoziemcy przeprawili się przez rzekę Świsłocz na pontonie – poinformowała Straż Graniczna we wtorkowym komunikacie.

Straż Graniczna informowała wcześniej, że we wtorek rano na odcinkach placówek SG w Czeremesze i Dubiczach Cerkiewnych grupy cudzoziemców rzucały kamieniami w polskie patrole, a białoruskie służby oślepiały polskich mundurowych laserami i latarkami.

Europol poinformował w grudniu, że w wyniku zakrojonej na szeroką skalę akcji namierzono 455 kont w mediach społecznościowych ułatwiających nielegalną migrację z Białorusi do Unii Europejskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Straż Graniczna zanotowała w ubiegłym roku niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku 2022 r. polsko-białoruską granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 64 osoby.

Zobacz także: Mur na granicy z Ukrainą? Jarosław Kaczyński nie wyklucza takiej możliwości

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz