Noc na granicy. Polskie służby obrzucane kamieniami i oślepiane laserami

We wtorek rano na odcinkach placówek SG w Czeremesze i Dubiczach Cerkiewnych grupy cudzoziemców rzucały kamieniami w polskie patrole, a białoruskie służby oślepiały polskich mundurowych laserami i latarkami – poinformowała Straż Graniczna we wtorek.

Wczoraj tj. 03.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 20 osób. Dziś rano na odcinkach placówek SG w Czeremesze i Dubiczach Cerkiewnych grupy cudzoziemców rzucały kamieniami w polskie patrole, służby białoruskie oślepiały funkcjonariuszy SG i żołnierzy WP laserami i latarkami – napisała Straż Graniczna we wtorkowym komunikacie.

W poniedziałek Straż Graniczna informowała z kolei, że 2 osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli na granicy z Białorusią.

W czwartek 30 grudnia granicę Polski i Białorusi próbowały nielegalnie przekroczyć 23 osoby. Na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Narewce i Białowieży stwierdzono uszkodzenia concertiny.

Przypominamy, że 28.12 na gr. polsko-białoruskiej nie stwierdzono żadnej próby nielegalnego przedostania się na terytorium Polski. Na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Narewce i Czeremsze grupy liczące nawet 30 osób podchodziły pod linię granicy, ale na widok polskich patroli wycofywały się.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według Straży Granicznej w ubiegłym roku najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowano w październiku – 17,5 tysiąca. Drugim w kolejności miesiącem pod tym względem był listopad (8,9 tys.), po nim wrzesień (7,7 tys.) i sierpień (3,5 tys.). W grudniu liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy spadła do 1,4 tys. W sumie w bieżącym roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego dostania się z Białorusi do Polski.

Europol poinformował w grudniu, że w wyniku zakrojonej na szeroką skalę akcji namierzono 455 kont w mediach społecznościowych ułatwiających nielegalną migrację z Białorusi do Unii Europejskiej.

Zobacz także: Mur na granicy z Ukrainą? Jarosław Kaczyński nie wyklucza takiej możliwości

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply