Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek, że 2 osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli na granicy z Białorusią.

Wczoraj tj.02.01 granicę polsko-białoruską usiłowało nielegalnie przekroczyć 16 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Szudziałowie 4 cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium RP, podczas gdy 2 osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli – napisała Straż Graniczna w poniedziałkowym komunikacie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W Nowy Rok granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób. Polskie patrole były oślepiane laserami przez służby białoruskie.

Z kolei w ostatni dzień 2021 roku 44 osoby próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Wykryto także uszkodzoną concentrinę.

W czwartek 30 grudnia granicę Polski i Białorusi próbowały nielegalnie przekroczyć 23 osoby. Na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Narewce i Białowieży stwierdzono uszkodzenia concertiny.

Przypominamy, że 28.12 na gr. polsko-białoruskiej nie stwierdzono żadnej próby nielegalnego przedostania się na terytorium Polski. Na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Narewce i Czeremsze grupy liczące nawet 30 osób podchodziły pod linię granicy, ale na widok polskich patroli wycofywały się – napisano w środowym komunikacie Straży Granicznej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według Straży Granicznej w ubiegłym roku najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowano w październiku – 17,5 tysiąca. Drugim w kolejności miesiącem pod tym względem był listopad (8,9 tys.), po nim wrzesień (7,7 tys.) i sierpień (3,5 tys.). W grudniu liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy spadła do 1,4 tys. W sumie w bieżącym roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego dostania się z Białorusi do Polski.

Europol poinformował w grudniu, że w wyniku zakrojonej na szeroką skalę akcji namierzono 455 kont w mediach społecznościowych ułatwiających nielegalną migrację z Białorusi do Unii Europejskiej.

Zobacz także: Mur na granicy z Ukrainą? Jarosław Kaczyński nie wyklucza takiej możliwości

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz