Największe sieci sklepów chcąc uniknąć opodatkowania sprzedaży detalicznej rozwijają sprzedaż przez Internet.

Według “Dziennika Gazety Prawnej” zaawansowane prace nad e-sklepami prowadzą już największe sieci marketów w Polsce. Chcą one ta drogą uniknąć strat związanych z nowym obciążeniem. Poza tym dzięki takiej formie zakupów sklepy lepiej poznają i będą mogły badać preferencje swoich klientów.

Po protestach z jakimi spotkały się ostatnie propozycje dotyczące tzw. podatku od hipermarketów rząd chce przedstawić dwie propozycje ustawy. Pierwsza zakłada wprowadzenie podatku z jedną stawką i z wysoką kwotą wolną od podatku, natomiast druga dwie stawki podatku – niską dla sklepów małych i średnich oraz wysoką dla dużych.

W obu zaproponowanych projektach zrezygnowano z dodatkowego opodatkowania handlu w soboty oraz e-sklepów.

Dziennik Gazeta Prawna/radiomaryja.pl/KRESY.PL

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. krok
    krok :

    Jaki problem zrobić wyższy podatek zależny od wyższego obrotu obrotu ? Nieliczne, mniejsze sklepy, rodzinne, miały by szanse pozostania na rynku. Jednak jak się okazuje dalej duże markety i sieci rządzą politykami.

  2. kojoto
    kojoto :

    Jak to w końcu jest? W mediach pisuar zapowiadał szumie wprowadzenie podatku od wielkich zagranicznych hipermarketów, wychodzi na to, że obciążą dodatkowym podatkiem cały handel, nawet najmniejsze firmy rodzinne? Niby, że mniejszy dla małych firm? Już to widzę – korporacje będą ten system obchodzić, a Polacy po prostu pójda z torbami. ale przez kilka lat będzie 500+ Ciekawe co dalej – potem będzie tak jak ze słynnych “proroctw” Kononowicza: “Nic nie będzie”… coś tam będzie ale coraz mniej Polski.

  3. tagore
    tagore :

    Wystarczy zobaczyć w KRS skład kierownictwa Lewiatana by się przekonać o tym ,że PIS
    wdał się w bezsensowną przepychankę z dawną i nową nomenklaturą chowającą się franszyzobiorcami . Rozumniej było robić swoje bez wdawania się w bezsensowne dyskusje.

    tagore

  4. krok
    krok :

    Dzięki opodatkowaniu dużych sieci Węgry wyszły z kryzysu. Skoro można uczyć się od innych, dlaczego tego nie czynimy ? Kolejne wersje PISowych propozycji, to dalsze zmiękczenia w stosunku do dużych sieci. Kupczenie Polską.