Do kilku niebezpiecznych sytuacji doszło minionej doby na polsko-białoruskiej granicy, podczas których agresywni i zamaskowani cudzoziemcy atakowali kamieniami i gałęziami polskie służby. (więcej…)

Z informacji Pentagonu wynika, że pierwsza grupa ukraińskich żołnierzy, licząca około 400 osób, zakończy szkolenie na czołgach M1 Abrams najwcześniej na początku sierpnia br.

W sobotę rzecznik Pentagonu, ppłk Garron Garn poinformował, że ukraińscy żołnierze rozpoczęli w Niemczech szkolenie na amerykańskich czołgach M1 Abrams. Wozy treningowe zostały wcześniej dostarczone do bazy Grafenwoehr.

Trzej redaktorzy, którzy na Wikipedii kontrowali antypolską narrację w artykułach dotyczących Holokaustu, otrzymali zakaz edytowania tych treści. Zarzucono im m.in. promowanie „ultranacjonalistycznej agendy” historycznej i zafałszowywanie Holokaustu. Według części środowisk izraelskich to jednak za mało.

Wikipedia zakazała trzem polskim redaktorom dalszej pracy nad artykułami, dotyczącymi historii Żydów w Polsce podczas II wojny światowej, w tym podczas niemieckiej okupacji. Powodem były spory dotyczące częstego edytowania ich treści, co uderzało w rzetelność serwisu. Sprawę przez dwa miesiące analizował Komitet Arbitrażowy.

Rosję musi opuścić kilkuset przedstawicieli Niemiec; nie tylko dyplomatów, lecz także nauczycieli i pracowników placówek kultury - zwraca uwagę niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung.

Dziennik Sueddeutsche Zeitung zwraca uwagę w sobotę, że rzeczniczka rosyjskiego MSZ zapowiedziała w kwietniu redukcję niemieckiego personelu dyplomatycznego w Rosji. To reakcja na wydalenie z Niemiec pond 30 rosyjskich dyplomatów uznanych przez niemiecki MSZ za pracowników wywiadu. Zacharowa mówiła wówczas o "wrogich działaniach Berlina". Gazeta pisze, że w ostatnich dniach strona rosyjska zdecydowała się na "drastyczną eskalację".

Rosję musi opuścić kilkuset przedstawicieli Niemiec: dyplomatów, ale także pracowników placówek kultury, w tym Instytutu Goethego.

Do Polski trafiły 2 kolejne wyrzutnie M142 HIMARS oraz kolejne elementy systemu PATRIOT/IBCS - poinformowała w czwartek Agencja Uzbrojenia. (więcej…)

Niebawem ma zostać podpisany aneks do umowy ramowej dotyczącej budowy trzech fregat „Miecznik”, określający cenę pierwszego okrętu i zmieniający terminy dostaw jednostek. Jednak wartość aneksu najwyraźniej nie zostanie upubliczniona.

W środę odbyło się posiedzenie sejmowej podkomisji do spraw polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP. Posłowie wysłuchali informacji na temat stanu realizacji i zaawansowania procesu pozyskania dla Marynarki Wojennej RP wielozadaniowych fregat w ramach programu „Miecznik”.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%