Europejskie zrzeszenie związków piłkarskich UEFA podjęło decyzję o odwołaniu planowanych na bieżący rok Mistrzostw Europy. Wstępnie zaplanowano je na przyszły rok.

Jak poinformował we wtorek portal dziennika „Rzeczpospolita” UEFA zorganizowała wideokonferencję z przedstawicielami krajowych związków piłkarskich oraz europejskich lig i klubów. Powołując się na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka portal podaje, że zadecydowano o przesunięciu terminu rozegrania Mistrzostw Europy na rok 2021.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„UEFA da sobie sporo czasu, bo mistrzostwa Europy to zbyt poważna impreza i przedsięwzięcie, by przekładać je z miesiąca na miesiąc” – powiedział Boniek, który twierdził, że w czasie telekonferencji rozważono też ewentualność przełożenia turnieju na jesień bieżącego roku.

Zwolnione przez ME tegoroczne terminy UEFA przeznaczy na finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Ten pierwszy zaplanowała na 27 czerwca, a finał LE w Gdańsku odbędzie się 24 czerwca, o ile pandemia do tego czasu ustanie, podał portal Interia. Krajowe związki mają nadal dążyć do zakończenia rozgrywek ligowych przed 30 czerwca br., o ile będzie to możliwe.

Wiadomo również, że towarzyskie mecze reprezentacji jakie miały się odbyć w marcu zostały przeniesione na czerwiec. W czerwcu nie odbędą się natomiast mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2022. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 pozostawiono do dalszego ustalenia.

Czytaj także: Prezydent Serbii: Europejska solidarność nie istnieje – pomogły tylko Chiny [+VIDEO]

rp.pl/interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz