Irackie władze poinformowały we wtorek, że dwie rakiety trafiły w wojskowy ośrodek szkoleniowy Basmaja. Ośrodek jest położony koło Bagdadu. Przebywają w nim żołnierze koalicji międzynarodowej.

Powołując się na oświadczenie irackiej armii, agencja AP informuje, że rakiety wylądowały w okolicy fabryki i pól uprawnych. W czasie ataku w bazie przebywali hiszpańscy instruktorzy należący do kontyngentu NATO. Aktualnie brak jest informacji o ofiarach. Więcej szczegółów nie zostało podanych.

Do ataku nie przyznała się żadna grupa. Jest to już trzeci atak na instalacje wojskowe sił koalicji w ciągu ostatniego tygodnia.

W ostrzale rakietowym na bazę at-Tadżi, który miał miejsce w środę, śmierć poniosło trzech żołnierzy, 14 zostało rannych (w tym jeden Polak). W sobotę doszło do ponownego ataku na ten sam ośrodek – pięciu wojskowych zostało rannych. Wspomniane naloty spotkały się z odwetem na magazyny broni szyickiej grupy Kataib Hezbollah, która jest podejrzewana o ataki na amerykańskie i natowskie siły w Iraku.

Zobacz także: Kolejny ostrzał irackiej bazy, w której stacjonują amerykańscy żołnierze

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

apnews / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz