We wtorek doszło do kolejnego ostrzału bazy wojskowej w Iraku, w której stacjonują również amerykańscy żołnierze – podała rosyjska agencja TASS powołując się na telewizję Al Sumarija. Brak doniesień o ofiarach.

Według Al Sumariji ostrzelana została iracka baza wojskowa w At-Tadżi położona na północ od Bagdadu. Ostrzału dokonano z wyrzutni rakietowych typu „katiusza”. Wszystkie pociski eksplodowały na obrzeżach bazy. Nie było doniesień o ofiarach wśród żołnierzy irackich i amerykańskich.

Baza w At-Tadżi została już w tym roku raz ostrzelana. Stało się to na początku stycznia w odwecie na atak powietrzny USA na obóz szyickich milicji przy granicy z Syrią, w wyniku którego zginęło 27 Szyitów.

Przypomnijmy, że w niedzielę na służący amerykańskim siłom powietrznym port lotniczy Al-Bakr, położony niedaleko miasta Balad w środkowym Iraku, spadło przynajmniej sześć rakiet. W ataku zostało rannych czterech irackich żołnierzy. Był to trzeci atak na tę bazę od początku roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sytuacja w Iraku zaostrzyła się pod koniec ub. roku po nalotach USA na cele szyickiej milicji Kataib Hezbollah, powiązanej z Iranem oraz po zabiciu przez Amerykanów w Bagdadzie gen. Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnych irańskich Brygad Al-Kuds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, a także Abu Mahdi al-Muhandisa, wicedowódcy irackich Ludowych Sił Mobilizacyjnych. W odwecie irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przeprowadził atak rakietowy na dwie bazy powietrzne USA w Iraku. Celem Irańczyków była strategicznie ważna baza Ain al-Assad w prowincji Anbar w zachodnim Iraku oraz lotnisko wojskowe w Irbilu w irackim Kurdystanie. Nie było strat w ludziach a straty w infrastrukturze były, według strony amerykańskiej, niewielkie. Zdaniem obserwatorów była to celowo nieskuteczna demonstracja siły irańskiej armii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz