Media: Dworczyk szefem gabinetu premiera. Siarkowska wiceszefem MON

Według doniesień medialnych, w poniedziałek obecny wiceszef MON Michał Dworczyk miałby zostać powołany na stanowiska szefa gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego. Informację tę potwierdzają prorządowe media. Jego miejsce w MON miałaby zająć posłanka klubu PiS (wcześniej K’15), Anna Maria Siarkowska.

Jak podał w sobotę „Fakt”, już najbliższy poniedziałek miałoby dojść do dymisji trzech ministrów z Kancelarii Premiera. W ich miejsce zostaną powołani ich następcy.

Według gazety, odejść mają bliscy współpracownicy byłej premier Beaty Szydło, obecnie wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. W poniedziałek prezydent miałby przyjąć dymisję  szefowej KPRM Beaty Kempy, a także byłej szefowej gabinetu politycznego premiera, Elżbiety Witek (obecnie minister bez teki) oraz Henryka Kowalczyka – szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje „Fakt”, miejsce Kempy miałby zająć jej aktualny zastępca, Paweł Szrot. W przeszłości był on bliskim współpracownikiem znanego posła PiS Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Z kolei stanowisko Elżbiety Witek ma przejąć obecny wiceszef MON Michał Dworczyk. Henryka Kowalczyka miałby zaś zastąpić Marek Suski, obecnie poseł i członek sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Zmiany te miały zostać uzgodnione w piątek wieczorem, podczas spotkania w centrali PiS na Nowogrodzkiej.

Dziś wieczorem prorządowy portal wPolityce.pl, powołując się na swoje źródła potwierdził, że Dworczyk faktycznie zostanie nowym szefem gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego. Portal ten wskazuje również na posłankę Annę Marię Siarkowską, która miałaby zastąpić go na stanowisku wiceministra obrony narodowej. Jej nazwisko pojawia się „wśród wielu wymienianych osób”, jednak wPolityce.pl zwraca na Siarkowską szczególną uwagę.

Tego rodzaju zmianę uprawdopodabnia to, że obaj politycy zajmują się w znacznym stopniu kwestią Wojsk Obrony Terytorialnej. Michał Dworczyk nadzoruje tę kwestię jako wiceszef MON. Z kolei Anna Maria Siarkowska zajmuje się WOT m.in. w ramach swoich prac w sejmowej komisji obrony narodowej. Niewykluczone, że może to wzmocnić jej ewentualną kandydaturę jako następczyni Dworczyka w MON.

Posłanka Anna Maria Siarkowska była członkiem klubu Kukiz’15, jednak w lutym odeszła wraz z Magdaleną Błeńską. Obie razem z Małgorzatą Janowską, która objęła mandat po tragicznej śmierci posła K’15 Rafała Wójcikowskiego, utworzyły koło poselskie Republikanie. Później Siarkowska przeszła razem z Janowską do klubu PiS.

ZOBACZ: Siarkowska (Kukiz’15) dla Kresów.pl: żadni sojusznicy nie zagwarantują nam bezpieczeństwa [+VIDEO]

„Fakt” / wpolityce.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Dworczyka to już kolejna fucha,jak na razie na żadnej się nie sprawdził,ani w sprawach Polonii ani wojska.Sierakowska na stanowisku w MON to smiech na sali.A jakie ona ma kompetencje w sprawach wojska? Takie jak cały MON z Antonim na czele czyli żadne.Ale nagroda za przejście do PiS musi być,tylko dlaczego kosztem bezpieczeństwa Polski.