– Platforma Obywatelska jest totalną opozycją – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski komentując słowa Grzegorza Schetyny.

Schetyna zapowiedział wcześniej, że „jeżeli nie znajdziemy rozwiązania tu, jeśli PiS nadal nie będzie chciał kompromisu, to będziemy musieli otwierać nasze aktywności, potencjał w Parlamencie Europejskim„.

Zdaniem marszałka Karczewskiego należy „siąść i rozmawiać”.

Natomiast Platforma Obywatelska nie chce rozmawiać, nie chce kompromisu i uważa, że krytykowanie Prawa i Sprawiedliwości podnosi ich poparcie. Ale tak nie jest, bo w ostatnich sondażach Prawo i Sprawiedliwość ma dobre poparcie. Więc obywatele popierają nasze działania, nasze rozwiązania– podkreślił Karczewski.

Bardzo źle się dzieje, że Platforma Obywatelska przenosi spory polityczne za granicę. To, że wyprowadza te spory polityczne na ulice – ja to rozumiem i mamy takie prawo i to jest takie osiągnięcie demokracji– stwierdził marszałek Senatui.

Jak podkreślił „protest uliczny jest przyjętą formą protestu w kraju demokratycznym, ale trzeba usiąść do stołu, trzeba rozmawiać, a nie przenosić wszystkich spraw i sporów politycznych na ulice i za granicę”.

tvparlament.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz