Emmanuel Macron podkreślił jednocześnie, że na razie nie ma dowodów na to, że broń chemiczna została użyta.

Prezydent Francji oświadczył we wtorek: Ustaliłem „czerwoną linię” w kwestii broni chemicznej i potwierdzam ją. Zastrzegł jednocześnie, że według francuskiego wywiadu broń chemiczna nie została użyta przeciwko cywilom.

W ciągu ostatnich dni przedstawiciele władz Francji twierdzili, że prawdopodobnie siły wierne prezydentowi Syrii Baszarowi Asadowi użyły chloru w trakcie ofensywy na będącą pod kontrolą rebeliantów prowincję Idlib i na Wschodnią Gutę. W maju 2017 roku Macron oświadczył, jakiekolwiek użycie broni chemicznej spotka się z odwetem i natychmiastową odpowiedzią, przynajmniej jeśli chodzi o Francję.

CZYTAJ TAKŻE: Putin: Nie ma dowodów, że wojska syryjskie użyły broni chemicznej

Podczas piątkowej rozmowie Macrona z Putinem prezydent Francji zwrócił się do rosyjskiego przywódcy aby ten robił wszystko co możliwe, aby syryjski reżim położył kres niedającemu się uzasadnić pogorszeniu sytuacji humanitarnej w Syrii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

6 lutego międzynarodowa komisja śledcza ONZ ds. Syrii podała, że Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczęła dochodzenie w sprawie rzekomych ataków chemicznych przeprowadzanych przez siły reżimu syryjskiego na miejsca zamieszkane przez rebeliantów. Według oświadczenia wydanego przez komisję w Genewie bomby najprawdopodobniej zawierające chlor zostały użyte w mieście Sarakib oraz w Dumie we Wschodniej Gucie.

Kresy.pl / onet.pl / france24.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz