“Dziś odchodzę z PiS. Nie jesteśmy uciekinierami, jesteśmy bohaterami. To grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła” – oświadczył we wtorek poseł Lech Kołakowski. “Decyzje są już podjęte. Robimy to z wielkim bólem” – dodał. Wyraził opinię, że PIS prawdopodobnie utraci większość sejmową.

Piątka dla zwierząt to bubel prawny – podkreślił Kołakowski na antenie “RMF24 FM”. “Ona przelała czarę goryczy” – dodaje. Zaznaczył, że PIS prawdopodobnie utraci większość sejmową – podaje portal “RMF24”.

Poseł Lech Kołakowski nie odpowiedział wprost na pytanie, czy razem z nim z PiS odejdą także: były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Zbigniew Dolata czy Teresa Hałas. “Zapraszamy innych parlamentarzystów do wejścia do koła” – dodał.

Podkreślił, że zdaje sobie sprawę z faktu, że w razie założenia koła PIS utraci większość w Sejmie. Jako uzasadnienie swojego odejścia przedstawił dbałość o interesy polskiej wsi.

Poseł został zapytany o szefa Agrounii Michała Kołodziejczaka. Odpowiedział, że ceni go, ponieważ dba on o interesy rolników.

Piątka dla zwierząt to bubel prawny” – dodał Kołakowski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: W nowych sondażach PIS poważnie osłabione

Kołakowski nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy wraz z nim z PIS odejdzie m.in. były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

rmf24.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply