W najnowszych sondażach pracowni CBOS i Kantar partia rządząca ma notowania wyraźnie niższe niż jeszcze przed miesiącem.

W sondażu CBOS na Prawo i Sprawiedliwość wskazało 30 proc. zdecydowanych na głosowanie na konkretną partię respondentów. Jednak główna partia liberalnej opozycji – Koalicja Obywatelska znalazła się daleko w tyle uzyskując poparcie 16 proc. pytanych. Taką samą proporcję zwolenników miała wśród respondentów nowa partia Szymona Hołowni – Polska 2050.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Według CBOS do Sejmu weszłyby jeszcze Konfederacja z poparciem 7 proc. i Lewica z poparciem 6 proc. pytanych w ramach sondażu. Natomiast pod progiem wyborczym znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem tylko 2 proc. CBOS przypomina, że w jego badaniach opinii publicznej PSL nie może przekroczyć poziomu 5 proc. poparcia od siedmiu miesięcy.

Swoje badanie CBOS przeprowadził w dniach od 5 do 15 listopada 2020 roku na próbie liczącej 1052 osoby.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Nieco odmienne wyniki przyniósł sondaż przeprowadzony przez pracownię Kantar, którego wyniki także przytoczył w poniedziałek portal Interia. Takie samo jest wprawdzie poparcie jakie uzyskało w nim PiS – 30 proc. Natomiast wyraźnie wyższa – na poziomie 26 proc. – jest proporcja wybierających KO. Partia Szymona Hołowni osiągnęła wynik niższy niż w sondażu CBOS – 13 proc.

W badaniu tym Kantar Konfederacja, Lewica i PSL otrzymały po 6 proc. wskazań pytanych. Swój sondaż pracownia ta przeprowadziła metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 6-12 listopada na reprezentatywnej próbie 981 mieszkańców Polski.

Czytaj także: Sondaż Estymator: 90 proc. nie chciałoby tzw. Strajku Kobiet w Sejmie

wydarzenia.interia.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz