Blisko 2,6 tys. nieuwzględnionych wcześniej kart wyborczych znaleziono przy ponownym przeliczaniu głosów w stanie Georgia. Większość z nich zawierała głosy na urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa. Jest to największa do tej pory nieprawidłowość wyborcza, jaka została odkryta.

Głosy dotyczą hrabstwa Floyd w pobliżu Atlanty. Według lokalnych władz błąd wynikał z nieprzesłania danych z urządzenia skanującego karty. 1,6 tys. z 2,6 tys. kart stanowią głosy oddane na Donalda Trumpa. Najpewniej w stanie utrzyma się jednak wygrana Bidena – podaje we wtorek portal „Fox News”.

Gabriel Sterling, dyrektor wyborczy w Georgii, określił nieprawidłowość „niesamowitą pomyłką”. „To nie jest kwestia sprzętu. To kwestia osoby, która nie wykonuje swojej pracy prawidłowo” – oświadczył.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Luke Martin, przewodniczący Partii Republikańskiej w hrabstwie Floyd, podkreślił, że niedopatrzenie jest „bardzo niepokojące”. Dodał, że „nie wydaje się to powszechnym problemem”. Wyraził zadowolenie z faktu, że „ponowne przeliczanie to ujawniło”.

Jest to największa dotychczas wykryta nieprawidłowość przy przeliczaniu głosów w stanie.

Ponowne liczenie głosów w Georgii zaczęło się w piątek. Do środy ma zostać zakończone.

W przypadku pierwszego Biden miał przewagę ponad 14 tys. głosów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ubiegłą sobotę wieczorem amerykańskie media podały, że Joe Biden, kandydat Partii Demokratycznej, pokonał w wyborach prezydenckich w USA ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa. Komunikaty amerykańskich mediów bazują na twierdzeniu, że kandydat Demokratów zwyciężył w Pensylwanii, która zapewnia 20 głosów elektorskich. Zwycięstwo przyznały już Bidenowi takie wielkie stacje, jak CNN, NBC i Fox News oraz agencja Associated Press.

Niedługo po tym oświadczenie wydał prezydent Trump. Zaznaczył, że wybory prezydenckie w USA faktycznie jeszcze się nie zakończyły. Zapowiedział też, że w poniedziałek jego sztab zacznie składać pozwy w sądach.

foxnews.com / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz