„Aż 90 proc. Polaków nie byłoby gotowych rozważyć głosowania w wyborach na komitet Strajk Kobiet, gdyby takowy ubiegał się o mandaty w Sejmie” – wynika z badania pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl, którego wyniki zostały opublikowane w sobotę.

Pracownia Estymator zadała respondentom pytanie, czy byliby gotowi rozważyć głosowanie w wyborach na komitet Strajk Kobiet, w przypadku gdyby ubiegał się on o wejście do Sejmu. Twierdząco odpowiedziało jedynie 4,9 proc. respondentów. Jest to liczba o 3,8 pkt. mniejsza niż w poprzednim badaniu. Negatywnie odpowiedziało aż 90,4 proc. badanych. Brak zdania w opisywanej kwestii deklarowało 4,7 proc. pytanych (+1,3).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W przypadku poparcia dla demonstracji, które były organizowane przez Strajk Kobiet w formie sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, sytuacja wygląda inaczej.  46,9 proc. respondentów zadeklarowało poparcie dla nich. To liczba o 9,2 pkt. proc. mniejsza niż pod koniec października.

42,2 proc. (+4,2) badanych nie popiera protestów. Brak jasnego zdania zadeklarowało 10,9 proc. respondentów (+5).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Manifestacja tzw. Strajku Kobiet pod domem prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

22 października Trybunał Konstytucyjny obradujący w pełnym składzie uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dopuszczające tzw. aborcję eugeniczną.

Zgodnie z wyrokiem, od którego zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski i Leon Kieres, niezgodny z konstytucją jest artykuł ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który dopuszczał aborcję w wypadku podejrzenia ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wyrok Trybunału wywołał protesty środowisk proaborcyjnych, w czasie których w ostatnim czasie doszło do wielu aktów profanacji w świątyniach oraz przypadków niszczenia zabytków.

Czytaj także: Kolejne dewastacje w kościołach: okradziono skarbony, opróżniono koperty z wypominkami za zmarłych, pomazano mury

Zobacz także: „Wypier…ać”, „Jeb… PiS”, „Precz z Kościołem” – kolejne protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej [+VIDEO/+FOTO]

dorzeczy.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz