W piątek wieczorem ok. 150-osobowa manifestacja tzw. Strajku Kobiet w Pruszkowie przeszła pod domem prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, pod którego adresem wznoszono wulgarne hasła.

Służby PiS pod domem Bąkiewicza właśnie spisały i ukarały mandatami 150 osób, które przechodziły tamtędy w ramach marszu Strajku Kobiet! Dwa dni po tym jak narodowcy zdemolowali Warszawę PiS urządza łapankę na pokojowo protestujących pod domem Bąkiewicza! Skandal! – napisała na Twitterze Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

CZYTAJ TAKŻE: Białoruska TV o brutalności policji na Marszu Niepodległości: żaden światowy polityk nie zareagował

Skandalem jest zakłócanie miru domowego, wysyłanie gróźb karalnych i ataki na rodzinę. Kompletne dno. I to poseł nazywa „pokojowym protestem”? – odpowiedział jej wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości publikując film, na którym „pokojowo protestujący” wrzeszczą: Bąkiewicz! Co! Ty ku..o! Bąkiewicz! Co! Ty ku..o!

Na innych nagraniach słychać jak manifestujący krzyczeli: Wie już cała Robotnicza, macie ch…a Bąkiewicza!

Sytuację skomentował na Twitterze Krzysztof Bosak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Tworzycie, jak to zwykle określała Gazeta Wyborcza, „pogromową atmosferę”. Jeśli prowadzi się w nocy komuś pod jego rodzinny dom tłum oszalałych z nienawiści ludzi skandujących „ty kurwo” to nie ma to nic wspólnego z pokojowym zgromadzeniem – napisał polityk Konfederacji.

Jak przekazała KSP zgromadzenie było nielegalne. W związku z tym policjanci wylegitymowali ponad 100 osób, w tym 13 nieletnich. „Nałożono 35 mandatów karnych, a do sądu skierowanych zostanie 68 wniosków o ukaranie” – poinformowała stołeczna policja.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podała również, że wobec osób nieletnich skierowane będą wnioski do sądu rodzinnego. „Ponadto do sanepidu przekazane zostaną 103 notatki. Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach dotyczących m.in. gromadzenia się” – napisała na Twitterze KSP.

Kresy.pl 

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz